pregleda

Fobjekti - Publikum 1992 / NEOAVANGARDA


Cena:
2.490 din
Stanje: Polovan bez oštećenja
Garancija: Ne
Isporuka: AKS
BEX
City Express
Pošta
CC paket (Pošta)
DExpress
Post Express
Lično preuzimanje
Plaćanje: Tekući račun (pre slanja)
Ostalo (pre slanja)
Pouzećem
Lično
Grad: Novi Sad,
Novi Sad
Prodavac

H.C.E (6402)

PREMIUM član
Član je postao Premium jer:
- ima 100 jedinstvenih pozitivnih ocena od kupaca,
- tokom perioda od 6 meseci uplati minimum 20.000 dinara na svoj Limundo račun.

100% pozitivnih ocena

Pozitivne: 10534

  Pošalji poruku

Svi predmeti člana


Kupindo zaštita

Godina izdanja: Ostalo
ISBN: Ostalo
Autor: Domaći
Oblast: Fotografija
Jezik: Srpski

Fobjekti

Publikum
Izlozba u galeriju `Sebastijan`, 1992.
Mek povez, 24 strane. Svaki primerak je rucno potpisan i sklopljen.



Đorđe Milekić
Lični podaci
Datum rođenja 29. jul 1956. (68 god.)
Mesto rođenja Beograd, FNR Jugoslavija
Umetnički rad
Polje fotografija, dizajn, umetnost, brending, marketing u kulturi
Đorđe Milekić (Beograd, 29. jul 1956) srpski je kreativni direktor, dizajner, umetnički fotograf i brending strateg.

Krajem 80-tih godina 20. veka upotrebljavajući pseudonim Stanislav Sharp, bio je umetnički fotograf poznat po portretima umetnika, sportista i javnih ličnosti, koje je snimao za ex Yu magazine, posebno za kultni magazin START. Pored toga, kao kreativni direktor Umetničke grupa FIA (1989—2008) iz Beograda, realizovao je brojne projekte iz kulture, kao i angažovane projekte.

Đorđe Milekić živi i radi u SAD od 2005. godine i prestaje da upotrebljava pseudonim Stanislav Sharp. Postao je 2013. godine brending menadžer u gradskoj vladi Majami Bič-a, zadužen za brending, vizuelne komunikacije kao i za projekte i događaje od velike važnosti za grad. Među projektima se izdvajaju: Konferencija gradonačelnika SAD u Majami Bič-u 2017. godine, kao i brending i promocija gradskog zajma od 500 miliona dolara 2018. godine.[1]

Studentski časopisi
Đorđe Milekić upisao je Pravni fakultet 1975. godine, na trećoj godini studija aktivira se u listu studenata Pravnog fakulteta „Pravnik”. Ubrzo postaje grafički urednik i modernizuje izgled i format časopisa. Posle uspeha nove koncepcije postaje i glavni urednik. Od 1979. godine Đorđe je radio kao grafički urednik i art direktor časopisa „Student”, lista studenata beogradskog univerziteta. Paralelno sa rastom popularnosti „Studenta” krajem 80-tih, širom čitave SFRJ omladinska glasila su u ovom periodu „doživela procvat“. Pored Studenta, među najpopularnijim listovima ovog tipa bili su i beogradski „Vidici”, slovenačka „Mladina” i hrvatski „Polet”. Ustavne promene, smrt Josipa Broza i „Novi talas” u muzici stvorili su veći tematski prostor za rad ovih listova.

Stanislav Sharp
Umetnički projekat
Široj javnosti je bilo nepoznato da Stanislav Sharp nije bila realna, već izmišljena ličnost čiji je autor i protagonista bio Đorđe Milekić. Više od pseudonima, Sharp je bio umetnički projekat i eksperiment.

Fotografije Stanislava Sharpa su bile označene sa pečatom „gruba kopija” (rough proof). U svetu ovakav pečat se koristi da se označi da rad nije dovršen, da nije spreman za objavljivanje. Sharp je obrnuo taj koncept i obeležavajući javno svoje fotografije kao grube kopije izražavao svoj stav prema životu i radu u socijalističkoj Jugoslaviji koja se raspadala. Smatrajući da je ideja i vizija važnija od tehnologije, Sharp je koristio za fotografisanje istočnonemački aparat Pentakon 6 i ORWO filmove kojima je istekao rok. Aparat je bio daleko od kvaliteta Haselblada i ostalih skupih fotoaparata.

Saradnja sa magazinima Start i Svijet
Tokom 1987. i 1988. godine Sharp uspostavlja plodnu saradnju sa zagrebačkim magazinima „Start” i „Svijet” za koje snima portrete poznatih ličnosti iz kulture i sporta kao što su Marina Perazić, Koja, Anica Dobra, Maja Sabljić, Mira Furlan, Dubravka Zubović, Dragana Mrkić, Josipa Lisac, Slađana Milošević... Osmišljava i realizuje seriju „SportArt”, snimajući vrhunske sportiste u studiju sa namenski pravljenim scenografijama (Vlade Divac, Mitar Mrkela, Dragan Stojković Piksi).

Stanislav Sharp je bio jedan od prvih umetničkih fotografa u bivšoj Jugoslaviji koji je snimao fotografije za magazine sa timom sastavljenim od šminkera, kostimografa, scenografa i drugih asistenata po potrebi.

Izložbe u galerijama Sebastian Art i Škuc
Galerija Sebastian Art u Knez Mihajlovoj u Beogradu je imala izuzetan program, sa najvećim imenima svetske i tadašnje domaće scene kao što su Mića Popović, Dušan Džamonja, Stojan Ćelić, Milan Konjović, Vladimir Veličković i mnogi drugi. Poslednja izložba u galeriji Sebastian Art bila je izložba fobjekata Stanislava Sharpa „Disanje ili nema revolucija”, januara 1992. godine. Posle samo dve nedelje trajanja, izložba je nasilno zatvorena, a zgrada u kojoj je bila galerija srušena. Godinu dana kasnije, januara 1993. godine, na ruševinama galerije održana je promocija prvog Publikum kalendara nove umetnosti „Nemoguće” sa Sharpovim radovima. Na mestu nekadašnje galerije Sebastian 1997. godine podignuta je poslovna zgrada „Progres”.

I pored ekonomskih i kulturnih sankcija uvedenih protiv tadašnje Jugoslavije 90-tih godina, Nada Rajičić u okviru grupe FIA organizuje prebacivanje izložbe fobjekata preko Mađarske do Slovenije. Sharpova izložba u ljubljanskoj galeriji Škuc, 1993. godine, jedna je od prvih izložbi jugoslovenskog autora koja je probila kulturnu blokadu.

Ciklus Portreti







Ciklus SportArt







Ciklus Mug Shots







Umetnička grupa FIA
Grupu FIA su osnovali 1989. godine Đorđe Milekić (aka Stanislav Sharp) i Nada Rajičić (Ray).[2] Misija grupe FIA je bila unapređenje položaja fotografije, štampe i dizajna u Srbiji uprkos ratnom okruženju i nemaštini. U svojim projektima su kombinovali različite medije -fotografiju, dizajn, štampu i multidisciplinarne događaje reflektujući društveno politička kretanja.

Oni su savladali alternativni i odvažni način razmišljanja i kreativnog rešavanja problema u okruženju ograničenih resursa. Jedni su od pionira uspešnog kombinovanja marketinga i promocije srpskog preduzeća na tržistu i dugotrajne orijentacije ulaganja u kulturu i promocije domaćih umetnika, posebno mlađe generacije. Tokom rada saradjivali su mnogobrojnim autorima i institucijama kulture, posebno sa Kulturnim centrom Beograda, Muzejem primenjene umetnosti u Beogradu, Skupštinom grada Beograda.

Važniji projekti
Đorđe Milekić kao kreativni direktor grupe FIA i Nada Rajičić, urednik i producent, u saradnji sa više od 100 domaćih i stranih saradnika realizuju brojne projekte iz kulture i angažovane kampanje medju kojima se izdvajaju:

Projekat „FOTOGRAFIA”, obeležavanje 150. godišnjice otkrića fotografije u Srbiji, 1990-1991.
Unikatni časopis za fotografiju „L’impossible”, 1990-1992.
Antiratni projekti „Nemoguće-Dosta”, „Zašto ste slepi”, „Zdravo je piti električno mleko”, 1992.[3]
Publikum kalendar nove umetnosti, 1993-2008.[4]
Izborna kampanja „Zajedno”, štampani materijali, 1996.
„Azbučno zadovoljstvo”, stona galanterija sa dizajnom Paule Scher; Belgrade Design Week, 2007.
Reference
Vidici, br. 3/4, Beograd, 1987; D. Kažić, Fotografija juce i danas, izbor fotografija mladih beogradskih autora, str. 73-74;
Moment, br. 11/12, Beograd 1988; J. Despotović, Stanislav Sharp – Rough Proof, str. 55-59;
Katalog „Fobjekti”, Izdavač: Publikum; M. Todić, Uzgred budi rečeno ili o Stanislavu Sharpu, str. 2-4;
Kvadart, časopis za dizajn i pro medije, broj 1, 1994. Izdavač: Kvadart, Radomir Vuković i Dušan D. Aranđelović; Članak: Stanislav Sharp i grupa FIA, str. 36-46;
Monografija „Kalendari nove umetnosti i savremenog života: Prvih X godina”; izdavač Publikum, 2003. Autori: Đorđe Milekić i Nada Rajičić; str. 203;
Liz Mak Kiston, Grafička uznemirenost 2 (Liz McQuiston, Graphic Agitation 2); Izdavač: Phaidon Press, 2004; Publikum kalendar, 112—113 str; ukupno 240 strana;
„Step inside Design” magazin, Volume 22 number 6, 2006. Izdavač: Dynamic Graphics Group;
Članak: Made in Serbia: Publikum Calendars of New Art, str: 46-53;
One. A Magazine; Novembar 2004; Publisher: The One Club; Članak: Creating Something out of Nothing, str. 44-49;
Nedeljnik “Evropa”: Izdavač NewsPress, 17. maj 2007. Članak: Đorđe Milekić - Nisam više optimista, str. 60-62;
The New York Times, The Arts Section, 9. jul 2008; Članak: Thoughts on Democracy, str. 85;
Milena Dragićević Šešić: Umetnost kulture i otpora, 2018; Izdavač: Clio; str. 227-234.


serbian avant-garde konceptualna umetnost Stanislav Sharp Boris i Tucko avangarda konceptuala zenitizam nadrealizam dadaizam Ljubomir Micic Branko Ve Poljanski, Dragan Aleksic, dada, zenit nemoguce, marko ristic...

Skuplje knjige možete platiti na rate.

International shipping
Paypal only
(Države Balkana: Uplata može i preko pošte ili Western Union-a)

1 euro = 117.5 din

For international buyers please see instructions below:
To buy an item: Click on the red button KUPI ODMAH
Količina: 1 / Isporuka: Pošta / Plaćanje: Tekući račun
To confirm the purchase click on the orange button: Potvrdi kupovinu (After that we will send our paypal details)
To message us for more information: Click on the blue button POŠALJI PORUKU
To see overview of all our items: Click on Svi predmeti člana

Ako je aktivirana opcija besplatna dostava, ona se odnosi samo na slanje kao preporučena tiskovina ili cc paket na teritoriji Srbije.

Poštarina za knjige je u proseku 133-200 dinara, u slučaju da izaberete opciju plaćanje pre slanja i slanje preko pošte. Postexpress i kurirske službe su skuplje ali imaju opciju plaćanja pouzećem. Ako nije stavljena opcija da je moguće slanje i nekom drugom kurirskom službom pored postexpressa, slobodno kupite knjigu pa nam u poruci napišite koja kurirska služba vam odgovara.

Ukoliko još uvek nemate bar 10 pozitivnih ocena, zbog nekoliko neprijatnih iskustava, molili bi vas da nam uplatite cenu kupljenog predmeta unapred.

Novi Sad lično preuzimanje (pored Kulturne stanice Eđšeg) ili svaki dan ili jednom nedeljno zavisno od lokacije prodatog predmeta (jedan deo predmeta je u Novom Sadu, drugi u kući van grada).

Našu kompletnu ponudu možete videti preko linka
https://www.kupindo.com/Clan/H.C.E/SpisakPredmeta
Ukoliko tražite još neki naslov koji ne možete da nađete pošaljite nam poruku možda ga imamo u magacinu.
Pogledajte i našu ponudu na limundu https://www.limundo.com/Clan/H.C.E/SpisakAukcija
Slobodno pitajte šta vas zanima preko poruka. Preuzimanje moguce u Novom Sadu i Sremskoj Mitrovici uz prethodni dogovor. (Većina knjiga je u Sremskoj Mitrovici, manji broj u Novom Sadu, tako da se najavite nekoliko dana ranije u slucaju ličnog preuzimanja, da bi knjige bile donete, a ako Vam hitno treba neka knjiga za danas ili sutra, obavezno proverite prvo preko poruke da li je u magacinu da ne bi doslo do neprijatnosti). U krajnjem slučaju mogu biti poslate i poštom u Novi Sad i stižu za jedan dan.

U Novom Sadu lično preuzimanje na Grbavici na našoj adresi ili u okolini po dogovoru. Dostava na kućnu adresu u Novom Sadu putem kurira 350 dinara.
Slanje nakon uplate na račun u Erste banci (ukoliko ne želite da plaćate po preuzimanju). Poštarina za jednu knjigu, zavisno od njene težine (do 2 kg), može biti od 170-264 din. Slanje vise knjiga u paketu težem od 2 kg 340-450 din. Za cene postexpressa ili drugih službi se možete informisati na njihovim sajtovima.
http://www.postexpress.rs/struktura/lat/cenovnik/cenovnik-unutrasnji-saobracaj.asp

INOSTRANSTVO: Šaljem po dogovoru, ili po vašim prijateljima/rodbini ili poštom. U Beč idem jednom godišnje pa ako se podudare termini knjige mogu doneti lično. Skuplje pakete mogu poslati i po nekom autobusu, molim vas ne tražite mi da šaljem autobusima knjige manje vrednosti jer mi odlazak na autobusku stanicu i čekanje prevoza pravi veći problem nego što bi koštala poštarina za slanje kao mali paket preko pošte.

Ukoliko kupujete više od jedne knjige javite se porukom možda Vam mogu dati određeni popust na neke naslove.

Sve knjige su detaljno uslikane, ako Vas još nešto interesuje slobodno pitajte porukom. Reklamacije primamo samo ukoliko nam prvo pošaljete knjigu nazad da vidim u čemu je problem pa nakon toga vraćamo novac. Jednom smo prevareni od strane člana koji nam je vratio potpuno drugu knjigu od one koju smo mu mi poslali, tako da više ne vraćamo novac pre nego što vidimo da li se radi o našoj knjizi.
Ukoliko Vam neka pošiljka ne stigne za dva ili tri dana, odmah nas kontaktirajte za broj pošiljke kako bi videli u čemu je problem. Ne čekajte da prođe više vremena, pogotovo ako ste iz inostranstva, jer nakon određenog vremena pošiljke se vraćaju pošiljaocu, tako da bi morali da platimo troškove povratka i ponovnog slanja. Potvrde o slanju čuvamo do 10 dana. U 99% slučajeva sve prolazi glatko, ali nikad se ne zna.

Ukoliko uvažimo vašu reklamaciju ne snosimo troškove poštarine, osim kada je očigledno naša greška u pitanju.

Predmet: 81590913
Fobjekti

Publikum
Izlozba u galeriju `Sebastijan`, 1992.
Mek povez, 24 strane. Svaki primerak je rucno potpisan i sklopljen.



Đorđe Milekić
Lični podaci
Datum rođenja 29. jul 1956. (68 god.)
Mesto rođenja Beograd, FNR Jugoslavija
Umetnički rad
Polje fotografija, dizajn, umetnost, brending, marketing u kulturi
Đorđe Milekić (Beograd, 29. jul 1956) srpski je kreativni direktor, dizajner, umetnički fotograf i brending strateg.

Krajem 80-tih godina 20. veka upotrebljavajući pseudonim Stanislav Sharp, bio je umetnički fotograf poznat po portretima umetnika, sportista i javnih ličnosti, koje je snimao za ex Yu magazine, posebno za kultni magazin START. Pored toga, kao kreativni direktor Umetničke grupa FIA (1989—2008) iz Beograda, realizovao je brojne projekte iz kulture, kao i angažovane projekte.

Đorđe Milekić živi i radi u SAD od 2005. godine i prestaje da upotrebljava pseudonim Stanislav Sharp. Postao je 2013. godine brending menadžer u gradskoj vladi Majami Bič-a, zadužen za brending, vizuelne komunikacije kao i za projekte i događaje od velike važnosti za grad. Među projektima se izdvajaju: Konferencija gradonačelnika SAD u Majami Bič-u 2017. godine, kao i brending i promocija gradskog zajma od 500 miliona dolara 2018. godine.[1]

Studentski časopisi
Đorđe Milekić upisao je Pravni fakultet 1975. godine, na trećoj godini studija aktivira se u listu studenata Pravnog fakulteta „Pravnik”. Ubrzo postaje grafički urednik i modernizuje izgled i format časopisa. Posle uspeha nove koncepcije postaje i glavni urednik. Od 1979. godine Đorđe je radio kao grafički urednik i art direktor časopisa „Student”, lista studenata beogradskog univerziteta. Paralelno sa rastom popularnosti „Studenta” krajem 80-tih, širom čitave SFRJ omladinska glasila su u ovom periodu „doživela procvat“. Pored Studenta, među najpopularnijim listovima ovog tipa bili su i beogradski „Vidici”, slovenačka „Mladina” i hrvatski „Polet”. Ustavne promene, smrt Josipa Broza i „Novi talas” u muzici stvorili su veći tematski prostor za rad ovih listova.

Stanislav Sharp
Umetnički projekat
Široj javnosti je bilo nepoznato da Stanislav Sharp nije bila realna, već izmišljena ličnost čiji je autor i protagonista bio Đorđe Milekić. Više od pseudonima, Sharp je bio umetnički projekat i eksperiment.

Fotografije Stanislava Sharpa su bile označene sa pečatom „gruba kopija” (rough proof). U svetu ovakav pečat se koristi da se označi da rad nije dovršen, da nije spreman za objavljivanje. Sharp je obrnuo taj koncept i obeležavajući javno svoje fotografije kao grube kopije izražavao svoj stav prema životu i radu u socijalističkoj Jugoslaviji koja se raspadala. Smatrajući da je ideja i vizija važnija od tehnologije, Sharp je koristio za fotografisanje istočnonemački aparat Pentakon 6 i ORWO filmove kojima je istekao rok. Aparat je bio daleko od kvaliteta Haselblada i ostalih skupih fotoaparata.

Saradnja sa magazinima Start i Svijet
Tokom 1987. i 1988. godine Sharp uspostavlja plodnu saradnju sa zagrebačkim magazinima „Start” i „Svijet” za koje snima portrete poznatih ličnosti iz kulture i sporta kao što su Marina Perazić, Koja, Anica Dobra, Maja Sabljić, Mira Furlan, Dubravka Zubović, Dragana Mrkić, Josipa Lisac, Slađana Milošević... Osmišljava i realizuje seriju „SportArt”, snimajući vrhunske sportiste u studiju sa namenski pravljenim scenografijama (Vlade Divac, Mitar Mrkela, Dragan Stojković Piksi).

Stanislav Sharp je bio jedan od prvih umetničkih fotografa u bivšoj Jugoslaviji koji je snimao fotografije za magazine sa timom sastavljenim od šminkera, kostimografa, scenografa i drugih asistenata po potrebi.

Izložbe u galerijama Sebastian Art i Škuc
Galerija Sebastian Art u Knez Mihajlovoj u Beogradu je imala izuzetan program, sa najvećim imenima svetske i tadašnje domaće scene kao što su Mića Popović, Dušan Džamonja, Stojan Ćelić, Milan Konjović, Vladimir Veličković i mnogi drugi. Poslednja izložba u galeriji Sebastian Art bila je izložba fobjekata Stanislava Sharpa „Disanje ili nema revolucija”, januara 1992. godine. Posle samo dve nedelje trajanja, izložba je nasilno zatvorena, a zgrada u kojoj je bila galerija srušena. Godinu dana kasnije, januara 1993. godine, na ruševinama galerije održana je promocija prvog Publikum kalendara nove umetnosti „Nemoguće” sa Sharpovim radovima. Na mestu nekadašnje galerije Sebastian 1997. godine podignuta je poslovna zgrada „Progres”.

I pored ekonomskih i kulturnih sankcija uvedenih protiv tadašnje Jugoslavije 90-tih godina, Nada Rajičić u okviru grupe FIA organizuje prebacivanje izložbe fobjekata preko Mađarske do Slovenije. Sharpova izložba u ljubljanskoj galeriji Škuc, 1993. godine, jedna je od prvih izložbi jugoslovenskog autora koja je probila kulturnu blokadu.

Ciklus Portreti







Ciklus SportArt







Ciklus Mug Shots







Umetnička grupa FIA
Grupu FIA su osnovali 1989. godine Đorđe Milekić (aka Stanislav Sharp) i Nada Rajičić (Ray).[2] Misija grupe FIA je bila unapređenje položaja fotografije, štampe i dizajna u Srbiji uprkos ratnom okruženju i nemaštini. U svojim projektima su kombinovali različite medije -fotografiju, dizajn, štampu i multidisciplinarne događaje reflektujući društveno politička kretanja.

Oni su savladali alternativni i odvažni način razmišljanja i kreativnog rešavanja problema u okruženju ograničenih resursa. Jedni su od pionira uspešnog kombinovanja marketinga i promocije srpskog preduzeća na tržistu i dugotrajne orijentacije ulaganja u kulturu i promocije domaćih umetnika, posebno mlađe generacije. Tokom rada saradjivali su mnogobrojnim autorima i institucijama kulture, posebno sa Kulturnim centrom Beograda, Muzejem primenjene umetnosti u Beogradu, Skupštinom grada Beograda.

Važniji projekti
Đorđe Milekić kao kreativni direktor grupe FIA i Nada Rajičić, urednik i producent, u saradnji sa više od 100 domaćih i stranih saradnika realizuju brojne projekte iz kulture i angažovane kampanje medju kojima se izdvajaju:

Projekat „FOTOGRAFIA”, obeležavanje 150. godišnjice otkrića fotografije u Srbiji, 1990-1991.
Unikatni časopis za fotografiju „L’impossible”, 1990-1992.
Antiratni projekti „Nemoguće-Dosta”, „Zašto ste slepi”, „Zdravo je piti električno mleko”, 1992.[3]
Publikum kalendar nove umetnosti, 1993-2008.[4]
Izborna kampanja „Zajedno”, štampani materijali, 1996.
„Azbučno zadovoljstvo”, stona galanterija sa dizajnom Paule Scher; Belgrade Design Week, 2007.
Reference
Vidici, br. 3/4, Beograd, 1987; D. Kažić, Fotografija juce i danas, izbor fotografija mladih beogradskih autora, str. 73-74;
Moment, br. 11/12, Beograd 1988; J. Despotović, Stanislav Sharp – Rough Proof, str. 55-59;
Katalog „Fobjekti”, Izdavač: Publikum; M. Todić, Uzgred budi rečeno ili o Stanislavu Sharpu, str. 2-4;
Kvadart, časopis za dizajn i pro medije, broj 1, 1994. Izdavač: Kvadart, Radomir Vuković i Dušan D. Aranđelović; Članak: Stanislav Sharp i grupa FIA, str. 36-46;
Monografija „Kalendari nove umetnosti i savremenog života: Prvih X godina”; izdavač Publikum, 2003. Autori: Đorđe Milekić i Nada Rajičić; str. 203;
Liz Mak Kiston, Grafička uznemirenost 2 (Liz McQuiston, Graphic Agitation 2); Izdavač: Phaidon Press, 2004; Publikum kalendar, 112—113 str; ukupno 240 strana;
„Step inside Design” magazin, Volume 22 number 6, 2006. Izdavač: Dynamic Graphics Group;
Članak: Made in Serbia: Publikum Calendars of New Art, str: 46-53;
One. A Magazine; Novembar 2004; Publisher: The One Club; Članak: Creating Something out of Nothing, str. 44-49;
Nedeljnik “Evropa”: Izdavač NewsPress, 17. maj 2007. Članak: Đorđe Milekić - Nisam više optimista, str. 60-62;
The New York Times, The Arts Section, 9. jul 2008; Članak: Thoughts on Democracy, str. 85;
Milena Dragićević Šešić: Umetnost kulture i otpora, 2018; Izdavač: Clio; str. 227-234.


serbian avant-garde konceptualna umetnost Stanislav Sharp Boris i Tucko avangarda konceptuala zenitizam nadrealizam dadaizam Ljubomir Micic Branko Ve Poljanski, Dragan Aleksic, dada, zenit nemoguce, marko ristic...
81590913 Fobjekti - Publikum 1992 / NEOAVANGARDA

LimundoGrad koristi kolačiće u statističke i marketinške svrhe. Nastavkom korišćenja sajta smatramo da ste pristali na upotrebu kolačića. Više informacija.