Cena: |
Želi ovaj predmet: | 2 |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | BEX Pošta Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) PostNet (pre slanja) Ostalo (pre slanja) Lično |
Grad: |
Novi Beograd, Beograd-Novi Beograd |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: 2008.
Autor: Domaći
Oblast: Slikarstvo
Jezik: Srpski
Likovni život: Kritike i prikazi (1967—1971) / Siniša Vuković
Beograd 2008. Mek povez, 360 strana.
Autogram čuvenog srpskog slikara i arhitekte.
Knjiga je odlično očuvana.
U drugoj polovini prošlog veka Beograd je bio snažan umetnički centar i usijano kulturno žarište. Došle su do izražaja i ukrštale se stvaralačke energije u mnogim umetnostima: poeziji i književnosti uopšte, likovnim umetnostima, filmu i pozorištu.
Uprkos nedovoljnom broju likovnih galerija neprestano su se smenjivale brojne izložbe slika, skulptura i grafika raznih autora iz svih krajeva Jugoslavije, kao i inostrane izložbe.
U periodu od 5 godina (1967— 1971) bio sam stalni likovni kritičar NIN-a i pisao kritike i prikaze o mnogim izložbama. Pored ovih koje sam ovde okupio u ovoj knjizi ostao je veći broj izložbi o kojima nisam pisao. Uvrstio sam i nekoliko predgovora izložbi nekih autora, kao i nekoliko tekstova objavljenih u drugim glasilima.
Nadam se da će ova zbirka tekstova o likovnim zbivanjima tih godina, makar delimično svedočiti o bogatom umetničkom životu u Beogradu tog doba i stvaraocima koji će kasnije samo potvrđivati svoje zasluženo mesto u svetu likovnih umetnosti.