Cena: |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Lično |
Grad: |
Novi Sad, Novi Sad |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: 2017
Jezik: Srpski
Autor: Strani
2084 KRAJ SVETA: Bualem Sansal
Naslov 2084 : kraj sveta / Bualem Sansal ; prevela s francuskog Olja Petronić
Jedinstveni naslov 2084: La fin du monde. srpski jezik
Vrsta građe roman
URL medijskog objekta odrasli, opšte (lepa književnost)
Jezik srpski
Godina 2017
Izdavanje i proizvodnja Novi Sad : Akademska knjiga, 2017 ([Novi Sad : Art print])
Fizički opis 266 str. ; 21 cm
Drugi autori - osoba Petronić, Olja
Zbirka Biblioteka Savremeni roman / [Akademska knjiga, Novi Sad]
Nagrada Dobitnik je Velike nagrade [Grand Prih] za roman Francuske akademije.
(broš.)
Abistan, ogromno carstvo, dobilo je ime po proroku Abiju kojeg je Jolah poslao na zemlju. Podanici Abistana su izgubili pamćenje, a svako lično mišljenje im je zabranjeno. Pokorni su jednom bogu i srećni. Sveprisutan sistem nadzora omogućava da se otkrije svako drugačije mišljenje ili ponašanje. Narod je zvanično jedinstven, posvećen svojoj veri i ne postavlja nikakva pitanja.
Glavni junak, Ati, posumnja u nametnutu stvarnost i kreće u potragu za otpadničkim narodom koji živi u getima i ne veruje u boga.
Ova raskošna pripovest, podrugljivo naivna, puna komičnih, ali i opasnih otkrića, oslanja se na Orvelovo nasleđe da pokaže kako versko zastranjivanje i hipokrizija verskog radikalizma predstavljaju pretnju demokratskim društvima.
Bualem Sansal (Boualem Sansal) rođen je 1949. godine, živi u Bumerdesu, nedaleko od grada Alžira. Nametnuo se kao jedan od najvažnijih glasova savremene književnosti. Za svoje stvaralaštvo dobio je mnoge prestižne književne nagrade. Dobitnik je Velike nagrade za roman Francuske akademije (Grand Prix du roman de l’Académie française, 2015) za knjigu 2084. Kraj sveta, a časopis Lire proglasio je ovaj roman najznačajnijom knjigom u toj godini.
Dobro očuvana knjiga.
ss