Cena: |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Ostalo (pre slanja) Lično |
Grad: |
Novi Sad, Novi Sad |
ISBN: Ho
Godina izdanja: Ho
Jezik: Srpski
Autor: Strani
Spoljašnjost kao na fotografijama, unutrašnjost u dobrom i urednom stanju!
E. Ringl - Da odbaciš život? , izdanje Oko 3 ujutro .
Refleksije o samoubistvu
Ervin Ringel (nem. Erwin Ringel; Temišvar, 27. april 1921 — Bad Klajnkirhajm, 28. jul 1994) bio je austrijski lekar i specijalista individualne psihologije.
Ringel je bio specijalista psihijatrije i neurologije i istraživač samoubistava. 1948. godine osnovao je prvi Svetski centar za prevenciju samoubistava u Beču. Godine 1954. postao je šef ženskog psihijatrijskog odeljenja u Beču i osnovao prvo psihosomatsko odeljenje u Austriji.
Ervin Ringel je objavio oko 600 dela, uključujući 20 knjiga. Njegove najvažnije teme bile su: prevencija samoubistava, psihosomatika, neuroze, socijalna psihologija, dubinski psihološki aspekti umetnosti, religije i društvene politike.
Doprinos nauci
Nakon što je doktorirao 1946. godine, Ringel se školovao za specijaliste psihijatrije i neurologije na Psihijatrijskoj univerzitetskoj klinici u Beču. Godine 1948. osnovan je prvi centar za prevenciju samoubistava u Evropi u sklopu bečkog Karitasa . Godine 1975. ova organizacija je postala „Centar za krizne intervencije“, i kao nezavisna od crkve postoji u Beču i danas. Ringel je 1953. opisao „presuicidni sindrom” nakon što je pregledao 745 spašenih samoubistava. Ringelovo istraživanje se smatra prekretnicom u istraživanju samoubistava.[1]
Ringel je osnovao Međunarodno udruženje za prevenciju samoubistava (IASP) 1960. godine. Postao je njen prvi predsednik do 1969, a kasnije i počasni predsednik. Danas više od 50 zemalja pripada IASP.
Počevši od 1960. godine, Ringel je, zajedno sa Valterom Špilom i Kurtom Baumgertom, obnovio Austrijsko udruženje za individualnu psihologiju, koje se smanjilo na nekoliko članova kao rezultat zabrane individualne psihologije u Trećem rajhu. Od 1960. do 1988. bio je predsednik ovog udruženja. Na podsticaj svog učenika i kolege Gernota Soneka, Ringel je počeo da sistematski obučava mlade individualne psihologe.[2] Danas je „Austrijsko udruženje za individualnu psihologiju” važna škola dubinske psihologije. Ervin Ringel je jedan od svojih važnih zadataka video u pomirenju „frojdovaca” sa „adlerovcima”.[1]
Godine 1962. Ringel se habilitirao.[3] Iste godine dobio je nagradu Karl Rener od grada Beča za zasluge u prevenciji samoubistava. Godine 1968. postavljen je za vanrednog profesora na Univerzitetu u Beču. Ringel je bio jedan od osnivača Međunarodnog koledža za psihosomatiku 1971. Godine 1978. osnovao je Austrijsko društvo za kliničku psihosomatsku medicinu i izabran je za njegovog predsednika.
Ervin Ringel je 1981. godine imenovan za redovnog profesora medicinske psihologije. Tada je „Medicinska psihologija“ uvrštena u medicinski obrazovni program. Studentima medicine predavao je o značaju psihičkog stanja bolesnih ljudi i značaju odnosa lekar-pacijent. Bio je na čelu instituta do penzionisanja 1991. godine.[1]
Dana 28. U julu 1994. Ervin Ringel je umro od srčane insuficijencije u Bad Klajnkirhajmu. Sahranjen je u počasnom grobu na Središnjem bečkom groblju (Grupa 33 G, Broj 3).