| Cena: | 
| Želi ovaj predmet: | 1 | 
| Stanje: | Nekorišćen | 
| Garancija: | Ne | 
| Isporuka: | CC paket (Pošta)  Post Express Lično preuzimanje  | 
                            
| Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja)  PostNet (pre slanja) Lično  | 
                            
| Grad: | 
                                    Beograd-Palilula,  Beograd-Palilula  | 
                            
                                                                                        ISBN: Ostalo
                                                                                                                        Godina izdanja: 2017
                                                                                                                        Autor: Domaći
                                                                                                                        Jezik: Srpski
                                                                                
                        Roditeljovanje O optimalnom vaspitanju 
Autor: Zoran Milivojević 
 
Psihopolis 
Broj strana 356  
mek povez,  
latinica,  
ilustrovano 
format 21 x 14 cm 
Godina izdanja: 2017. 
 
Nekorišćena knjiga, posveta autora na prvoj strani ( pogledati fotografije). 
 
Zašto se vaspitanje ne može svesti na pružanje ljubavi? Kako napraviti balans između ljubavi i discipline? Kako odgajati dete da postane funkcionalni odrasli – samo su neka od pitanja sa kojima se bavi, ali i nudi moguće odgovore dr Zoran Milivojević, psihoterapeut u knjizi u kojoj su sabrani tekstovi koje autor već godinama, preciznije od marta 2009.,  objavljuje u Politici. Kako postoji posebno zanimanje roditelja za autorove tekstove na temu vaspitanja dece, izdavač se odlučio da upravo kolumne koje se tiču problema vaspitanja i odnosa roditelja i dece sabere u posebno izdanje i da ga ponudi onim čitaocima koje zanima isključivo ova tema. U knjizi se, na jednom mestu, nalazi izbor tekstova o vaspitanju koje je objavljivao u Politici od 2009-2017. 
 
Autor naglašava da glavni zadatak roditelja jeste da pripreme dete za samostalni život u ljudskom društvu – da ga socijalizuju i podstaknu samostalnost. Knjiga sadrži predgovor izdavača, kao i dodatak sa autorskim tekstom dr Milivojevića Telesno kažnjavanje dece – da, ali razumno. 
 
Ovo je četvrta knjiga u kojoj su sabrane Milivojevićeve kolumne objavljivane u Politici – prvo je objavljena knjiga Uloviti ljubav sa tekstovima od marta 2009. do septembra 2011, druga knjiga Psihologike svakodnevnog života sadrži tekstove objavljivane od septembra 2011. do septembra 2014., a u knjizi  Psihologički spisi su tekstovi objavljivani od septembra 2014. do septembra 2017. 
 
Zašto je najvažnije naučiti dete da ono i njegovi postupci nisu isto? 
Kako dete naučiti da poštuje i sebe i druge? 
Zašto je nemoguće izbeći konflikt roditeljove i detetove volje? 
Kako dete odgajati da postane funkcionalni odrasli? 
Kako se postaviti prema tinejdžeru? 
Izuzetno praktična knjiga, dobar vodič za roditelje. 
Prof. dr Jovan Mirić, psiholog, redovni profesor na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu.