pregleda

LP*: YELLOW MAGIC ORCHESTRA - PUBLIC PRESSURE (JAPAN)


Cena:
4.990 din
Želi ovaj predmet: 1
Stanje: Polovan bez oštećenja
Garancija: Ne
Isporuka: CC paket (Pošta)
Post Express
Lično preuzimanje
Plaćanje: Tekući račun (pre slanja)
PostNet (pre slanja)
Ostalo (pre slanja)
Lično
Grad: Beograd-Savski venac,
Beograd-Savski venac
Prodavac

djuradjokovic (1281)

100% pozitivnih ocena

Pozitivne: 2774

  Pošalji poruku

Svi predmeti člana


Kupindo zaštita

Godina izdanja: 1980
Izdavač: ALFA (JAPAN PRESS)
Žanr: Elektronska muzika
Tip: LP
Poreklo: Strani izvođač

format: LP, Japanese pressing, Limited Edition, Promo, Clear Vinyl
artist: YELLOW MAGIC ORCHESTRA (Japan)
title: Public Pressure
release date: 1980
label, Cat. No: Alfa, ALR-6033
style: electro-pop

Ploča, omot i insert: MINT (5), perfektni, novi.
Japanski pressing, sa omotom od tvrdog kartona. Limitirano izdanje, ograničen tiraž, pa još i promo pressing, a sve to na prozirnom vinilu!!! Primerak dobijate u spoljašnjem zaštitnom PVC omotu u kojem je ploča i uvezena iz Japana.

Japanski electro sastav YELLOW MAGIC ORCHESTRA (YMO) je u svetskim okvirima najznačajniji muzički `produkt` zemlje izlazećeg sunca, a na terenu elektronske muzike jedna od najinfluentnijih grupa čiji uticaj se može, ma kako to blasfemično nekima zvučalo, porediti i sa KRAFTWERK i Gary Numanom.

Trojica momaka, ali ne i klinaca, već dovoljno iskusnih muzičara (koji su tada imali 26-31 godinu), naslušanih razne muzike, pravih muzičkih intelektualaca, su oformili bend i već po samom imenu grupe naglasili onima koji umeju da misle i čitaju između redova - da je reč o pametnim momcima umetnicima koji ne priznaju grnaice i krše sve barijere. Te 1978. kada im je izašao debi self-titled album, svet je izgledao dosta drugačije nego danas, `Novogovor` i politička korektnost još nisu stupili na snagu, pa je prosečni belac Cigane nije nazivao Ciganima, a ne Romima, crnce - nigerima, crnjama, a ne Afro-Amerikancima, pedere - pederima, a ne LGBTQ+++ šta već... Tako su i Azijati bili žutaći, žuti... I onda se pojavi bend koji svesno igra na tu kartu, i svoj tročlani sastav nazove `Žuti magični orkestar`, ili `Orkestar žute magije`, ako je to možda bolji prevod! Give the people what they want - je staro mnarketinško pravilo, kao i da pakovanje prodaje robu, i to su Haruomi Hosono (b, v), Yukihiro Takahashi (d, v) i Ryuichi Sakamoto (k, v) dobro shvatili - i primenili. Uzeli su od raznih muzičkih pravaca šta im je trebalo, odbacili šta je bilo višak, na to dodali tada najmodernije muzičke uređaje i druga tehnološka dostignuća i stvorili technopop koji se kao svojevrsna muzička emanacija potrošačkog društva iz Japana brzo proširio svetom, čak stigavši i do Titoslavije. Uvek su se igrali i sa kemp pristupom izruguvajući se malograđanima koji su u svetu muzike kupovali sve novotarije bez shvatanja suštine i poruke, zadržavajuće se uvek samo na spoljašnjosti, imidžu i frizurama & make-upu artista.

YMO se povremeno mogao čuti na radio stanicama u Beogradu početkom 80-ih, mislim da ga je najviše puštao Sloba Konjović na Studiju B, a retki koji su imali njihove snimke na kasetama su bili face. Ploče skoro da niko nije imao. A kada bi neka od njih i došla u Beograd, bilo je to `svetsko čudo`. Sećam se da su jedne od prvih japanskih ploča, pored nekih metal izdanja, bile upravo ploče YMO, na kojima sam negde 1982-3 prvi put video i duguljast traku sa strane omota ploče, za koju ću par godina kasnije saznati da se zove - OBI, i koja daje prepoznatljivost japanskim presinzima.

U stvaralaštvu YMO čija diskografija broji preko 1000 izdanja na svim mogućim formatima, možemo naći proročanstva i/ili inspiracije za mnoge žanrove koji će tek kasnije biti `otkriveni`, ali njihov najveći značaj (kao i kod KRAFTWERK) nije u samoj muzici i pesmama, već u pogledu na svet i afirmisanju i ustoličavanju elektronskih instrumenata kao ravnopravnih u odnosu na gitare, tj. insistiranju na tehnološkom progresu kao vodilji čovečanstva ka boljem sutra (hmmm, da li su tu bili u pravu, veliko je pitanje, a posebno u doba AI) . YMO u osnovi nema gitaru i time staje u gard rock publici, koja ih je ipak prihvatila kao nekog `uvrnutog elektronikom zaluđenog rođaka`.

Od trojice originalnih članova najpoznatiji je Sakamoto, posebno zvog svoje saradnje sa David Sylvianom (ex-JAPAN), jednim od ikona novog romantizma i synth-popa. Njihova numera `Zabranjene boje` (`Forbidden Colours`) koja je bila deo soundtracak za film `Srećan Božić gospodine Lorens` (Merry Christmas Mr. Lawrence) se itekako vrtela na svim svetskim, i jugoslovenskim radio stanicama. Dobro, ne baš svim... ali je pesma bila veoma popularna, i gotovo himna poslednje faze novog-romantizma koji se polako gasio i prelazio u neke druge muzičke oblike. Generalno, imali su podršku od svetskih muzičara skolonih avangardi i eksperimentu, gde se posebno isticao DAVID BOWIE, koji im je od starta davao podršku, pomagao u kontaktima, i čak ijh i najavljivao na koncertima, što je zabeleženo na njihovom prvom live albumu `Public Pressure` iz 1980., što mu je itekako diglo tiraž, jer su ga kupovali i brojni kolekcionari svega što je Bowie snimio.

Bend je snimio svega 8 studijskih albuma, ali i ko-zna-koliko živih, pa remiksa, kompilacija i dr. Kod nas nisu doživeli nijedno izdanje, i njihove ploče su itekako na ceni, a posebno ako se radi o japanskim pressinzima.

`Public Pressure` je prvi (od mnogih kasnijih) live albuma grupe, i izazvao je veliku pažnju u muzičkom svetu. Prvo zbog problema oko tantijema, pa su gitarske deonice koje je snimio Kazumi Watanabe morale da budu nasnimavane (Sakamoto je to uradio na klavijaturama), pa je krajnji rezultat bio ipak drugačiji nego što je bend tada zvučao uživo. Zatim, veliki poštovalac benda, koji im je pomogao u proboju na Zapad - DAVID BOWIE se pojavljuje u uvodu za numeru `TVC15` , što je kasnije, opet zbog autorskih prava isečeno na naknadnim izdanjima. Na ovom se to čuje, pa je prisustvo velikana poput Bowie-a dalo prvim presinzima ove ploče veliku kolekcionarsku draž. Ploča je stigla na 1. mesto japanske Top liste, što je bilo neuobičajno za live albume u to doba, a odlično je prošla i u svetu i proširila uticaj i značaj YMO za razvoj elektronske muzike.
(c) 2025, Branko Rogošić

A1 Rydeen 5:08
A2 Solid State Survivor 4:01
A3 Tong Poo 6:01
A4 The End Of Asia 6:51
B1 Cosmic Surfin` 4:35
B2 Day Tripper 2:42
B3 Radio Junk 4:19
B4 La Femme Chinoise 6:15
B5 Back In Tokio 1:52

=====================================================================================
U prodajnom delu svoje koelkcije imam sledeće ploče YELLOW MAGIC ORCHESTRA (YMO):

1) LP YELLOW MAGIC ORCHESTRA - `Solid State Survivor` (1979)
https://www.kupindo.com/Ploce/69085933_LP-YELLOW-MAGIC-ORCHESTRA-SOLID-STATE-SURVIVOR-mint

2) LP YELLOW MAGIC ORCHESTRA - `Public Pressure` (1980)
https://www.kupindo.com/Ploce/69095665_LP-YELLOW-MAGIC-ORCHESTRA-PUBLIC-PRESSURE-JAPAN-

3) LP YELLOW MAGIC ORCHESTRA - `X∞Multiplies` (1980)
https://www.kupindo.com/Ploce/69027833_LP-YELLOW-MAGIC-ORCHESTRA-X-MULTIPLIES-JAPAN-mint

4) 2LP YELLOW MAGIC ORCHESTRA - `YMO Remixes Technopolis 2000-01` (1999)
https://www.kupindo.com/Ploce/75760281_2LP-YELLOW-MAGIC-ORCHESTRA-YMO-REMIXES-TECHNOPOLIS

OPŠTI USLOVI - PROČITAJTE PRE KUPOVINE
********************************************************

* NE ŠALJEM U INOSTRANSTVO, SAMO PO SRBIJI.
* Plaćanje unapred, uplatom na moj tekući račun, a zatim slanje Post Expressom ili kao CC paket (poštarinu plaća kupac).
* Pouzećem ne šaljem, osim starim kupcima sa kojima sam već imao dobru saradnju
* LIČNA ISPORUKA: moguća je manje-više svakog dana, u centru Beograda, iznad Železničke stanice, na uglu Sarajevske (Hajduk Veljkov venac) i Nemanjine (to je jedna raskrsnica ispod one gde Nemanjina seče Kneza Miloša), kod nekadašnje radnje Borovo - Borelli, gde je sada pošta sa paketomatima. Prethodno se dogovaramo o terminu preuzimanja
* ploče su pretežno vizuelno ocenjene, osim gde piše da su testirane ili preslušane
* ukoliko vam nisu jasne ocene očuvanosti -. pitajte pre kupovine.Sve ploče koje imaju ocenu 4- i manje (3+, 3...) imaju reprodukcione probleme, i u skladu sa tim je i cena prilagođena stanju očuvanosti, i kupujete ih na sopstvenu odgovornost bez prava na reklamaciju. One sa ocenama 4, 4+, 5-, 5 i NEW (5+) su, naravno, u daleko boljem stanju, u skladu sa svojim ocenama, i tu su reklamacije moguće, ako se eventualno potkrala neka greška u ocenjivanju, što se dešava izuzetno retko.
* za sve što vas zanima, a informacije niste našli u mojim oglasima - pitajte PRE kupovine
* BRZA REALIZACIJA: volim kada sve obavimo brzo, pošiljke šaljem istog dana kada uplata legne, a lično nalaženje je u najvećem broju slučaja moguće istog dana kada je kupovina obavljena.

50 godina kolekcionarstva ploča, kao i hiljade zadovoljnih kupaca na svim kontinentima - garantuju uspešnu saradnju.

Predmet: 69095665
format: LP, Japanese pressing, Limited Edition, Promo, Clear Vinyl
artist: YELLOW MAGIC ORCHESTRA (Japan)
title: Public Pressure
release date: 1980
label, Cat. No: Alfa, ALR-6033
style: electro-pop

Ploča, omot i insert: MINT (5), perfektni, novi.
Japanski pressing, sa omotom od tvrdog kartona. Limitirano izdanje, ograničen tiraž, pa još i promo pressing, a sve to na prozirnom vinilu!!! Primerak dobijate u spoljašnjem zaštitnom PVC omotu u kojem je ploča i uvezena iz Japana.

Japanski electro sastav YELLOW MAGIC ORCHESTRA (YMO) je u svetskim okvirima najznačajniji muzički `produkt` zemlje izlazećeg sunca, a na terenu elektronske muzike jedna od najinfluentnijih grupa čiji uticaj se može, ma kako to blasfemično nekima zvučalo, porediti i sa KRAFTWERK i Gary Numanom.

Trojica momaka, ali ne i klinaca, već dovoljno iskusnih muzičara (koji su tada imali 26-31 godinu), naslušanih razne muzike, pravih muzičkih intelektualaca, su oformili bend i već po samom imenu grupe naglasili onima koji umeju da misle i čitaju između redova - da je reč o pametnim momcima umetnicima koji ne priznaju grnaice i krše sve barijere. Te 1978. kada im je izašao debi self-titled album, svet je izgledao dosta drugačije nego danas, `Novogovor` i politička korektnost još nisu stupili na snagu, pa je prosečni belac Cigane nije nazivao Ciganima, a ne Romima, crnce - nigerima, crnjama, a ne Afro-Amerikancima, pedere - pederima, a ne LGBTQ+++ šta već... Tako su i Azijati bili žutaći, žuti... I onda se pojavi bend koji svesno igra na tu kartu, i svoj tročlani sastav nazove `Žuti magični orkestar`, ili `Orkestar žute magije`, ako je to možda bolji prevod! Give the people what they want - je staro mnarketinško pravilo, kao i da pakovanje prodaje robu, i to su Haruomi Hosono (b, v), Yukihiro Takahashi (d, v) i Ryuichi Sakamoto (k, v) dobro shvatili - i primenili. Uzeli su od raznih muzičkih pravaca šta im je trebalo, odbacili šta je bilo višak, na to dodali tada najmodernije muzičke uređaje i druga tehnološka dostignuća i stvorili technopop koji se kao svojevrsna muzička emanacija potrošačkog društva iz Japana brzo proširio svetom, čak stigavši i do Titoslavije. Uvek su se igrali i sa kemp pristupom izruguvajući se malograđanima koji su u svetu muzike kupovali sve novotarije bez shvatanja suštine i poruke, zadržavajuće se uvek samo na spoljašnjosti, imidžu i frizurama & make-upu artista.

YMO se povremeno mogao čuti na radio stanicama u Beogradu početkom 80-ih, mislim da ga je najviše puštao Sloba Konjović na Studiju B, a retki koji su imali njihove snimke na kasetama su bili face. Ploče skoro da niko nije imao. A kada bi neka od njih i došla u Beograd, bilo je to `svetsko čudo`. Sećam se da su jedne od prvih japanskih ploča, pored nekih metal izdanja, bile upravo ploče YMO, na kojima sam negde 1982-3 prvi put video i duguljast traku sa strane omota ploče, za koju ću par godina kasnije saznati da se zove - OBI, i koja daje prepoznatljivost japanskim presinzima.

U stvaralaštvu YMO čija diskografija broji preko 1000 izdanja na svim mogućim formatima, možemo naći proročanstva i/ili inspiracije za mnoge žanrove koji će tek kasnije biti `otkriveni`, ali njihov najveći značaj (kao i kod KRAFTWERK) nije u samoj muzici i pesmama, već u pogledu na svet i afirmisanju i ustoličavanju elektronskih instrumenata kao ravnopravnih u odnosu na gitare, tj. insistiranju na tehnološkom progresu kao vodilji čovečanstva ka boljem sutra (hmmm, da li su tu bili u pravu, veliko je pitanje, a posebno u doba AI) . YMO u osnovi nema gitaru i time staje u gard rock publici, koja ih je ipak prihvatila kao nekog `uvrnutog elektronikom zaluđenog rođaka`.

Od trojice originalnih članova najpoznatiji je Sakamoto, posebno zvog svoje saradnje sa David Sylvianom (ex-JAPAN), jednim od ikona novog romantizma i synth-popa. Njihova numera `Zabranjene boje` (`Forbidden Colours`) koja je bila deo soundtracak za film `Srećan Božić gospodine Lorens` (Merry Christmas Mr. Lawrence) se itekako vrtela na svim svetskim, i jugoslovenskim radio stanicama. Dobro, ne baš svim... ali je pesma bila veoma popularna, i gotovo himna poslednje faze novog-romantizma koji se polako gasio i prelazio u neke druge muzičke oblike. Generalno, imali su podršku od svetskih muzičara skolonih avangardi i eksperimentu, gde se posebno isticao DAVID BOWIE, koji im je od starta davao podršku, pomagao u kontaktima, i čak ijh i najavljivao na koncertima, što je zabeleženo na njihovom prvom live albumu `Public Pressure` iz 1980., što mu je itekako diglo tiraž, jer su ga kupovali i brojni kolekcionari svega što je Bowie snimio.

Bend je snimio svega 8 studijskih albuma, ali i ko-zna-koliko živih, pa remiksa, kompilacija i dr. Kod nas nisu doživeli nijedno izdanje, i njihove ploče su itekako na ceni, a posebno ako se radi o japanskim pressinzima.

`Public Pressure` je prvi (od mnogih kasnijih) live albuma grupe, i izazvao je veliku pažnju u muzičkom svetu. Prvo zbog problema oko tantijema, pa su gitarske deonice koje je snimio Kazumi Watanabe morale da budu nasnimavane (Sakamoto je to uradio na klavijaturama), pa je krajnji rezultat bio ipak drugačiji nego što je bend tada zvučao uživo. Zatim, veliki poštovalac benda, koji im je pomogao u proboju na Zapad - DAVID BOWIE se pojavljuje u uvodu za numeru `TVC15` , što je kasnije, opet zbog autorskih prava isečeno na naknadnim izdanjima. Na ovom se to čuje, pa je prisustvo velikana poput Bowie-a dalo prvim presinzima ove ploče veliku kolekcionarsku draž. Ploča je stigla na 1. mesto japanske Top liste, što je bilo neuobičajno za live albume u to doba, a odlično je prošla i u svetu i proširila uticaj i značaj YMO za razvoj elektronske muzike.
(c) 2025, Branko Rogošić

A1 Rydeen 5:08
A2 Solid State Survivor 4:01
A3 Tong Poo 6:01
A4 The End Of Asia 6:51
B1 Cosmic Surfin` 4:35
B2 Day Tripper 2:42
B3 Radio Junk 4:19
B4 La Femme Chinoise 6:15
B5 Back In Tokio 1:52

=====================================================================================
U prodajnom delu svoje koelkcije imam sledeće ploče YELLOW MAGIC ORCHESTRA (YMO):

1) LP YELLOW MAGIC ORCHESTRA - `Solid State Survivor` (1979)
https://www.kupindo.com/Ploce/69085933_LP-YELLOW-MAGIC-ORCHESTRA-SOLID-STATE-SURVIVOR-mint

2) LP YELLOW MAGIC ORCHESTRA - `Public Pressure` (1980)
https://www.kupindo.com/Ploce/69095665_LP-YELLOW-MAGIC-ORCHESTRA-PUBLIC-PRESSURE-JAPAN-

3) LP YELLOW MAGIC ORCHESTRA - `X∞Multiplies` (1980)
https://www.kupindo.com/Ploce/69027833_LP-YELLOW-MAGIC-ORCHESTRA-X-MULTIPLIES-JAPAN-mint

4) 2LP YELLOW MAGIC ORCHESTRA - `YMO Remixes Technopolis 2000-01` (1999)
https://www.kupindo.com/Ploce/75760281_2LP-YELLOW-MAGIC-ORCHESTRA-YMO-REMIXES-TECHNOPOLIS
69095665 LP*: YELLOW MAGIC ORCHESTRA - PUBLIC PRESSURE (JAPAN)

LimundoGrad koristi kolačiće u statističke i marketinške svrhe. Nastavkom korišćenja sajta smatramo da ste pristali na upotrebu kolačića. Više informacija.