Cena: |
Želi ovaj predmet: | 3 |
Stanje: | Nekorišćen |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja)
Ostalo (pre slanja) Pouzećem Lično |
Grad: |
Novi Sad, Novi Sad |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: Ostalo
Jezik: Srpski
Autor: Strani
Nekoriscena!
Izdavač: Stylos - Novi Sad,
2009. god.
Tvrd povez, 27 cm.
332 str. Kunstdruk, ilustracije pun kolor
Grejem Henkok, harizmatični pisac i istraživač, nastavlja potragu za izgubljenom zaostavštinom čovečanstva, tvrdeći da su stare kulture zapravo samo naslednici prve, zaboravljene civilizacije na Zemlji.
U ovoj knjizi, kroz detektivsku arheološku priču, vođeni smo kroz mrežu drevnih svetilišta širom zemaljske kugle, od meksika i egipatskih piramida do misterioznih figura na Uskršnjim ostrvima. Pred nama će se prikazati arheološka otkrića koja će nas naterati da još jednom razmislimo o poreklu i pravim korenima današnjeg čovečanstva.
Grejem Henkok je autor poznatih svetskih bestselera „Znak i pečat“, „Tragovi bogova“ i „Ogledalo neba“. Njegove knjige su prodate u više od 5 miliona primeraka širom sveta i prevedene su na više od 27 jezika. Zahvaljujući javnim predavanjima, radijskim i televizijskim pojavljivanjima, uključujući dve velike televizijske serije za „Kanal 4“ u Velikoj Britaniji i za „Naučni kanal“ u Sjedinjenim Državama – „Potraga za izgubljenim civilizacijama“ („Quest For The Lost Civilisation“) i „Poplavljena kraljevstva ledenog doba“ („Flooded Kingdoms of the Ice Age“) – njegove ideje su predstavljene i široj publici od približno 10 miliona gledalaca. Postao je poznat kao nekonvencionalan mislilac koji se bavi kontroverznim pitanjima o prošlosti čovečanstva.
Graham Hancock rođen je 2. avgusta 1950. godine u Edinburghu u Škotskoj. Djetinjstvo i adolescenciju proveo je u Indiji, gdje mu je otac radio kao hirurg. Po povratku u Škotsku, diplomirao je 1973. godine sa odlikovanjem sociologiju na Univerzitetu u Durhamu.
Po završetku studija posvetio se novinarstvu i radio za mnoge britanske novine, poput Timesa, Sundai Timesa, Independenta i Guardian-a. Od 1976. do 1979. bio je ko-urednik časopisa Nev Internationalist, a od 1981. do 1983. dopisnik ekonomista i posmatrača za istočnu Afriku.
Od kasnih 1970-ih počeo je pisati putopise o Africi, iznoseći drugačije mišljenje od tradicionalnog, baveći se uglavnom problemima ekonomskog i društvenog razvoja kontinenta. Nakon 1983. godine posvetio se pisačkoj karijeri.
Krajem 80-ih fokusirao se na teme nerazrešenih misterija ljudskog društva i njegove drevne i tajanstvene istorije. Njegovi su radovi uglavnom usredotočeni na moguće veze između naizgled nepovezanih pojava. Knjige Gospodari siromaštva i Znak i pečat: U potrazi za nestalim Kovčegom zaveta stvorili su međunarodnu slavu.
Godinama je Graham Hancock sarađivao sa belgijskim piscem Robertom Bovalom i španskim piscem Havierom Sierrom u pokušaju da dokaže postojanje tzv. `Zlatno doba čovečanstva`. Prema hipotezi, civilizacija zlatnog doba je nestala pre oko 10 500 godina i predak je svih modernih civilizacija.
Formalna nauka ne prihvata teze razvijene u njegovim delima jer smatra da za njih nema dokaza, a njegov rad je definisan kao `pseudoarheologija`. Međutim, ne postoji dovoljno definitivan odgovor na pitanja postavljena u njegovim knjigama.
2010. godine počeo je pisati fantastiku, uglavnom o temama koje je detaljno razvio u dokumentarcima.
Radovi pisaca često su na listama bestselera. Prevedeni su na 27 jezika i objavljeni su u preko 5 miliona primeraka širom sveta. Prema pisanju Sundai Timesa, naslovljen je `Indiana Jones iz alternativne arheologije`.
Hancock održava brojne prezentacije i predavanja u različitim delovima sveta, kao što su Univerzitet u Delaveru, Santa Monica, Kalifornija, i Univerzitet Kejptaun u Južnoj Africi. Učestvovao je u mnogim televizijskim dokumentaracima u kojima predstavlja svoje teze i istraživanja o izumrloj civilizaciji.
Graham Hancock živi sa porodicom u Devonu.
Ako ste ljubitelj velikih svetskih misterija i opčinjeni izuzetnošću raznih arhitektonskih ostvarenja koje su nam na ovom svetu ostavljene od strane nepoznatih ruku, Ogledalo neba je prava riznica neverovatnih informacija i ideja.