Stara cena |
499 din |
|
Cena: |
Želi ovaj predmet: | 1 |
Stanje: | Nekorišćen |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Lično |
Grad: |
Beograd-Dobanovci, Beograd-Surčin |
Godina izdanja: Ostalo
ISBN: Ostalo
Jezik: Srpski
Autor: Strani
knjiga godine u Švedskoj
izdavač samizdat b92 beograd 2016
broširani povez 252 str
odlično očuvana kao nova
Sve čega se ne sećam je roman o ljubavi, prijateljstvu i nasilju. Nekoliko sudbina se munjevitom brzinom sudara u Stokholmu, a iza svih tih glasova nazire se čovek koji beži od samog sebe. Čijim sećanjima se može verovati? I šta se krije u onome čega se ne sećamo?
Sve čega se ne sećam uzbudljiva je priča o ljubavi i sećanju. To je priča i o piscu koji, upotpunjujući konture priče glavnog junaka Samuela, pokušava da dođe do istine o sebi samom. Kroz razgovore s prijateljima, rođacima i komšijama izranja Samuelov lik: voljeni unuk, veran prijatelj, silom pozer… Koristeći detektivsku naraciju, neizvesnost i menjanje perspektiva, Junas Hasen Kemiri stvorio je priču koja nas hvata za vrat i ne pušta dok nas istovremeno izaziva da sagledamo sebe same i svet oko nas na nove načine.
Ispričano Kemirijevim karakterističnim stilom, roman Sve čega se ne sećam je emocionalna vožnja rolerkosterom koja obećava da postane klasik sadašnjice.