pregleda

Edvard Morgan Foster KROZ INDIJU (1958)


Cena:
540 din
Želi ovaj predmet: 2
Stanje: Polovan bez oštećenja
Garancija: Ne
Isporuka: BEX
Pošta
DExpress
Post Express
Lično preuzimanje
Plaćanje: Tekući račun (pre slanja)
PostNet (pre slanja)
Ostalo (pre slanja)
Pouzećem
Lično
Grad: Novi Sad,
Novi Sad
Prodavac

H.C.E (5803)

PREMIUM član
Član je postao Premium jer:
- ima 100 jedinstvenih pozitivnih ocena od kupaca,
- tokom perioda od 6 meseci uplati minimum 20.000 dinara na svoj Limundo račun.

99,84% pozitivnih ocena

Pozitivne: 9668

  Pošalji poruku

Svi predmeti člana


Kupindo zaštita

Godina izdanja: Ostalo
ISBN: Ostalo
Jezik: Srpski
Autor: Strani

Unutra lepo očuvano a korice imaju kao na slici belu mrlju koja je kao od korektora, mozda moze da se sastruze

1958


Edvard Morgan Forster (engl. Edward Morgan Forster; Merilebon, 1. januar 1879 - Koventri, 7. jun 1970) bio je engleski književnik. Poznat je po romanima „Soba s pogledom” (1908), Hauardov kraj (1910), „Kroz Indiju” (1924) i „Moris” (1971). Pored romana pisao je i pripovetke, eseje, putopise, drame, književnoteorijske studije i libreta.

Edvard Morgan Forster
EMForsterLeiden1954.jpg
Forster na primanju počasnog doktorata na Univerzitetu u Lajdenu 1954.
Datum rođenja
1. januar 1879.
Mesto rođenja
Merilebon, Ujedinjeno Kraljevstvo
Datum smrti
7. jun 1970. (91 god.)
Mesto smrti
Koventri, Ujedinjeno Kraljevstvo
Najvažnija dela
Soba s pogledom (1908)
Hauardov kraj (1910)
Kroz Indiju (1924)
Moris (1971)
Forsterovi romani se tipološki određuju kao društveni romani. Napisani su jasnim i otmenim stilom kojim je ispripovedana zanimljiva fabula, često sa nekim neočekivanim, melodramskim elementom, koji je vezan za zaplet. Glavna tema je obično razlika između društvenih – klasnih, etničkih ili kulturnih – grupa, savladavanje tih razlika ili pokušaj da se one premoste.[1] Jedna od tih grupa obično je britanska viša srednja klasa, koja je mahom određena kao hladna i uzdržana, ukalupljena u sopstvene konvencije i koja je nosilac konzervativnih vrednosti. Njima je suprostvaljena grupa sačinjena od niže klase ili stranaca, koji su određeni kao nepouzdani i iracionalni, ali i kao životniji i svežiji likovi.

Za života Forster je doživeo veliki uspeh i priznanje kod čitalaca i književne kritike. Bio je nominovan 16 puta za Nobelovu nagradu za književnost, ali je nije osvojio.[2][3] Američki književni kritičar Lajonel Triling je knjigu „E. M. Forster: studija” započeo rečenicom: E. M Forster je za mene jedini živi književnik koji može da se čita iznova i iznova, a da posle svakog čitanja pruži ono što može malo pisaca prilikom ponovnog čitanja, a to je osećaj da sam nešto naučio.[4] Osamdesetih i devedesetih godina dvadesetog veka snimljen je niz uspešnih filmova zasnovanih na njegovim romanima. Na srpski jezik prevedeni su romani „Soba s pogledom”, „Kroz Indiju” i „Moris”, putopis „Faros i Farilion” i književnoteorijska studija „Vidovi romana”.

Biografija Uredi

Edvard Morgan Forster je rođen 1. januara 1879. kao sin jedinac Alise Klare Lili i arhitekte Edvarda Morgana Forstera u dobrostojećoj i uglednoj porodici. Otac mu je preminuo od tuberkuloze 30. januara 1880. neposredno pre Forsterovog drugog rođendana. Othranila ga je majka, koja će izvršiti veliki uticaj na njegovo stvaralaštvo. Studirao je klasične jezike i istoriju na Kraljevskom koledžu Univerziteta u Kembridžu (1897-1901).

Nakon što je diplomirao, otputovao je zajedno sa majkom u Italiju i Grčku, gde započinje pisanje svojih romana. Radio je kao učitelj u Nemačkoj 1905. Svoj prvi roman „Gde anđeli ne smeju da kroče” objavio je 1905, potom „Najduže putovanje” 1907, a zatim „Sobu s pogledom” 1908. „Soba s lepim pogledom” je njegovo prvo delo koje je književna kritika toplo dočekala, ali je pravi uspeh doživeo tek kada je objavio „Hauardov kraj” 1910.

Posetio je zajedno sa klasičnim filologom Goldsvordijem Louesom Dikinsonom Egipat, Nemačku i Indiju 1914. Odbio je vojnu regrutaciju u Prvom svetskom radu pozivajući se na prigovor savesti, te je ratne godine proveo volontirajući u Crvenom krstu u Aleksandriji. Drugi put je otputovao u Indiju početkom 1920-ih kao lični sekretar Tukodžiraoa III, maharadže Devasa. Putovanje je opisao u putopisu „Gora Devasa”. Nakon što se vratio u London, objavio je roman „Kroz Indiju” (1924). To je bio njegov poslednji roman objavljen za života. Ujedno se smatra njegovim najzrelijim i najkompleksnijim delom.

Forster je postao deo intelektualnog kruga Blumsberi, okupljen oko Virdžinije Vulf. U međuratnom periodu bavio se novinarstvom i ti njegovi članci objedinjeni su u knjizi „Žetva u Ebindžeru” (1936). Godine 1927. Dobio je poziv na predaje na Kembridžu. Tokom jednogodišnjeg kursa održao je niz književnoteorijskih predavanja, objavljenih u knjizi „Vidovi romana”.

Kembridž je ponudio pokriviteljstvo Forsteru 1946. i on je tamo ostao do smrti 1970. Nakon smrti objavljen je njegov roman Moris 1971. Iako je roman napisan u periodu 1913-14, Forster nije želeo da ga objavi za vreme svog života jer se u njemu tematizovao homoseksualnost, koja je tokom njegovog života bila kriminalizovana.

Odabrana dela Uredi

Romani Uredi
„Gde anđeli ne smeju da kroče” (Where Angels Fear to Tread, 1905)
„Najduže putovanje” (The Longest Journey, 1907)
„Soba s pogledom” (A Room with a View, 1908)
„Hauardov kraj” (Howards End, 1910)
„Kroz Indiju” (A Passage to India, 1924)
„Moris” (Maurice, napisan 1913–14, objavljen 1971)
Zbirke priča Uredi
„Blaženstveni omnibus” (The Celestial Omnibus, 1911)
„Večni trenutak i druge priče” (The Eternal Moment and other stories, 1928)
„Sabrane priče” (Collected Short Stories, 1947)
„Nadolazeći život i druge priče” (The Life to Come and other stories, 1972)
Drame Uredi
(Abinger Pageant, 1934)
(England`s Pleasant Land, 1940)
Filmski scenario Uredi
„Dnevnik za Timotija” (A Diary for Timothy, 1945)
Libreto za operu Uredi
„Bili Bad” (Billy Budd, 1951)
Književna teorija i kritika Uredi
„Aspekti romana” (Aspects of the Novel, 1927)
„Ženstvena zabeleška u književnosti” (The Feminine Note in Literature, 2001)
„Stvaralac kao kritičar i drugi tekstovi” (The Creator as Critic and Other Writings)
Putopisi Uredi
„Aleksandrija: istorija i vodič” (Alexandria: A History and Guide, 1922)
„Faros i Farilion” (Pharos and Pharillon, 1923)
„Gora Devasa” (The Hill of Devi, 1953)


Engleska knjizevnost modernizam
Aspekti romana indija orijentalizam said spivak postkolonijalizam kolonijalizam postkolonijalna kolonijalna

Skuplje knjige možete platiti na rate.

International shipping
Paypal only
(Države Balkana: Uplata može i preko pošte ili Western Union-a)

1 euro = 117.5 din

For international buyers please see instructions below:
To buy an item: Click on the red button KUPI ODMAH
Količina: 1 / Isporuka: Pošta / Plaćanje: Tekući račun
To confirm the purchase click on the orange button: Potvrdi kupovinu (After that we will send our paypal details)
To message us for more information: Click on the blue button POŠALJI PORUKU
To see overview of all our items: Click on Svi predmeti člana

Ako je aktivirana opcija besplatna dostava, ona se odnosi samo na slanje kao preporučena tiskovina ili cc paket na teritoriji Srbije.

Poštarina za knjige je u proseku 133-200 dinara, u slučaju da izaberete opciju plaćanje pre slanja i slanje preko pošte. Postexpress i kurirske službe su skuplje ali imaju opciju plaćanja pouzećem. Ako nije stavljena opcija da je moguće slanje i nekom drugom kurirskom službom pored postexpressa, slobodno kupite knjigu pa nam u poruci napišite koja kurirska služba vam odgovara.

Ukoliko još uvek nemate bar 10 pozitivnih ocena, zbog nekoliko neprijatnih iskustava, molili bi vas da nam uplatite cenu kupljenog predmeta unapred.

Novi Sad lično preuzimanje ili svaki dan ili jednom nedeljno zavisno od lokacije prodatog predmeta.

Našu kompletnu ponudu možete videti preko linka
https://www.kupindo.com/Clan/H.C.E/SpisakPredmeta
Ukoliko tražite još neki naslov koji ne možete da nađete pošaljite nam poruku možda ga imamo u magacinu.
Pogledajte i našu ponudu na limundu https://www.limundo.com/Clan/H.C.E/SpisakAukcija
Slobodno pitajte šta vas zanima preko poruka. Preuzimanje moguce u Novom Sadu i Sremskoj Mitrovici uz prethodni dogovor. (Većina knjiga je u Sremskoj Mitrovici, manji broj u Novom Sadu, tako da se najavite nekoliko dana ranije u slucaju ličnog preuzimanja, da bi knjige bile donete, a ako Vam hitno treba neka knjiga za danas ili sutra, obavezno proverite prvo preko poruke da li je u magacinu da ne bi doslo do neprijatnosti). U krajnjem slučaju mogu biti poslate i poštom u Novi Sad i stižu za jedan dan.

U Novom Sadu lično preuzimanje na Grbavici na našoj adresi ili u okolini po dogovoru. Dostava na kućnu adresu u Novom Sadu putem kurira 350 dinara.
Slanje nakon uplate na račun u Erste banci (ukoliko ne želite da plaćate po preuzimanju). Poštarina za jednu knjigu, zavisno od njene težine, može biti od 133-200 din. Slanje vise knjiga u paketu težem od 2 kg 250-400 din. Za cene postexpressa ili drugih službi se možete informisati na njihovim sajtovima.
http://www.postexpress.rs/struktura/lat/cenovnik/cenovnik-unutrasnji-saobracaj.asp

INOSTRANSTVO: Šaljem po dogovoru, ili po vašim prijateljima/rodbini ili poštom. U Beč idem jednom godišnje pa ako se podudare termini knjige mogu doneti lično. Skuplje pakete mogu poslati i po nekom autobusu, molim vas ne tražite mi da šaljem autobusima knjige manje vrednosti jer mi odlazak na autobusku stanicu i čekanje prevoza pravi veći problem nego što bi koštala poštarina za slanje kao mali paket preko pošte.

Ukoliko kupujete više od jedne knjige javite se porukom možda Vam mogu dati određeni popust na neke naslove.

Sve knjige su detaljno uslikane, ako Vas još nešto interesuje slobodno pitajte porukom. Reklamacije primamo samo ukoliko nam prvo pošaljete knjigu nazad da vidim u čemu je problem pa nakon toga vraćamo novac. Jednom smo prevareni od strane člana koji nam je vratio potpuno drugu knjigu od one koju smo mu mi poslali, tako da više ne vraćamo novac pre nego što vidimo da li se radi o našoj knjizi.
Ukoliko Vam neka pošiljka ne stigne za dva ili tri dana, odmah nas kontaktirajte za broj pošiljke kako bi videli u čemu je problem. Ne čekajte da prođe više vremena, pogotovo ako ste iz inostranstva, jer nakon određenog vremena pošiljke se vraćaju pošiljaocu, tako da bi morali da platimo troškove povratka i ponovnog slanja. Potvrde o slanju čuvamo do 10 dana. U 99% slučajeva sve prolazi glatko, ali nikad se ne zna.

Ukoliko uvažimo vašu reklamaciju ne snosimo troškove poštarine, osim kada je očigledno naša greška u pitanju.

Predmet: 66042573
Unutra lepo očuvano a korice imaju kao na slici belu mrlju koja je kao od korektora, mozda moze da se sastruze

1958


Edvard Morgan Forster (engl. Edward Morgan Forster; Merilebon, 1. januar 1879 - Koventri, 7. jun 1970) bio je engleski književnik. Poznat je po romanima „Soba s pogledom” (1908), Hauardov kraj (1910), „Kroz Indiju” (1924) i „Moris” (1971). Pored romana pisao je i pripovetke, eseje, putopise, drame, književnoteorijske studije i libreta.

Edvard Morgan Forster
EMForsterLeiden1954.jpg
Forster na primanju počasnog doktorata na Univerzitetu u Lajdenu 1954.
Datum rođenja
1. januar 1879.
Mesto rođenja
Merilebon, Ujedinjeno Kraljevstvo
Datum smrti
7. jun 1970. (91 god.)
Mesto smrti
Koventri, Ujedinjeno Kraljevstvo
Najvažnija dela
Soba s pogledom (1908)
Hauardov kraj (1910)
Kroz Indiju (1924)
Moris (1971)
Forsterovi romani se tipološki određuju kao društveni romani. Napisani su jasnim i otmenim stilom kojim je ispripovedana zanimljiva fabula, često sa nekim neočekivanim, melodramskim elementom, koji je vezan za zaplet. Glavna tema je obično razlika između društvenih – klasnih, etničkih ili kulturnih – grupa, savladavanje tih razlika ili pokušaj da se one premoste.[1] Jedna od tih grupa obično je britanska viša srednja klasa, koja je mahom određena kao hladna i uzdržana, ukalupljena u sopstvene konvencije i koja je nosilac konzervativnih vrednosti. Njima je suprostvaljena grupa sačinjena od niže klase ili stranaca, koji su određeni kao nepouzdani i iracionalni, ali i kao životniji i svežiji likovi.

Za života Forster je doživeo veliki uspeh i priznanje kod čitalaca i književne kritike. Bio je nominovan 16 puta za Nobelovu nagradu za književnost, ali je nije osvojio.[2][3] Američki književni kritičar Lajonel Triling je knjigu „E. M. Forster: studija” započeo rečenicom: E. M Forster je za mene jedini živi književnik koji može da se čita iznova i iznova, a da posle svakog čitanja pruži ono što može malo pisaca prilikom ponovnog čitanja, a to je osećaj da sam nešto naučio.[4] Osamdesetih i devedesetih godina dvadesetog veka snimljen je niz uspešnih filmova zasnovanih na njegovim romanima. Na srpski jezik prevedeni su romani „Soba s pogledom”, „Kroz Indiju” i „Moris”, putopis „Faros i Farilion” i književnoteorijska studija „Vidovi romana”.

Biografija Uredi

Edvard Morgan Forster je rođen 1. januara 1879. kao sin jedinac Alise Klare Lili i arhitekte Edvarda Morgana Forstera u dobrostojećoj i uglednoj porodici. Otac mu je preminuo od tuberkuloze 30. januara 1880. neposredno pre Forsterovog drugog rođendana. Othranila ga je majka, koja će izvršiti veliki uticaj na njegovo stvaralaštvo. Studirao je klasične jezike i istoriju na Kraljevskom koledžu Univerziteta u Kembridžu (1897-1901).

Nakon što je diplomirao, otputovao je zajedno sa majkom u Italiju i Grčku, gde započinje pisanje svojih romana. Radio je kao učitelj u Nemačkoj 1905. Svoj prvi roman „Gde anđeli ne smeju da kroče” objavio je 1905, potom „Najduže putovanje” 1907, a zatim „Sobu s pogledom” 1908. „Soba s lepim pogledom” je njegovo prvo delo koje je književna kritika toplo dočekala, ali je pravi uspeh doživeo tek kada je objavio „Hauardov kraj” 1910.

Posetio je zajedno sa klasičnim filologom Goldsvordijem Louesom Dikinsonom Egipat, Nemačku i Indiju 1914. Odbio je vojnu regrutaciju u Prvom svetskom radu pozivajući se na prigovor savesti, te je ratne godine proveo volontirajući u Crvenom krstu u Aleksandriji. Drugi put je otputovao u Indiju početkom 1920-ih kao lični sekretar Tukodžiraoa III, maharadže Devasa. Putovanje je opisao u putopisu „Gora Devasa”. Nakon što se vratio u London, objavio je roman „Kroz Indiju” (1924). To je bio njegov poslednji roman objavljen za života. Ujedno se smatra njegovim najzrelijim i najkompleksnijim delom.

Forster je postao deo intelektualnog kruga Blumsberi, okupljen oko Virdžinije Vulf. U međuratnom periodu bavio se novinarstvom i ti njegovi članci objedinjeni su u knjizi „Žetva u Ebindžeru” (1936). Godine 1927. Dobio je poziv na predaje na Kembridžu. Tokom jednogodišnjeg kursa održao je niz književnoteorijskih predavanja, objavljenih u knjizi „Vidovi romana”.

Kembridž je ponudio pokriviteljstvo Forsteru 1946. i on je tamo ostao do smrti 1970. Nakon smrti objavljen je njegov roman Moris 1971. Iako je roman napisan u periodu 1913-14, Forster nije želeo da ga objavi za vreme svog života jer se u njemu tematizovao homoseksualnost, koja je tokom njegovog života bila kriminalizovana.

Odabrana dela Uredi

Romani Uredi
„Gde anđeli ne smeju da kroče” (Where Angels Fear to Tread, 1905)
„Najduže putovanje” (The Longest Journey, 1907)
„Soba s pogledom” (A Room with a View, 1908)
„Hauardov kraj” (Howards End, 1910)
„Kroz Indiju” (A Passage to India, 1924)
„Moris” (Maurice, napisan 1913–14, objavljen 1971)
Zbirke priča Uredi
„Blaženstveni omnibus” (The Celestial Omnibus, 1911)
„Večni trenutak i druge priče” (The Eternal Moment and other stories, 1928)
„Sabrane priče” (Collected Short Stories, 1947)
„Nadolazeći život i druge priče” (The Life to Come and other stories, 1972)
Drame Uredi
(Abinger Pageant, 1934)
(England`s Pleasant Land, 1940)
Filmski scenario Uredi
„Dnevnik za Timotija” (A Diary for Timothy, 1945)
Libreto za operu Uredi
„Bili Bad” (Billy Budd, 1951)
Književna teorija i kritika Uredi
„Aspekti romana” (Aspects of the Novel, 1927)
„Ženstvena zabeleška u književnosti” (The Feminine Note in Literature, 2001)
„Stvaralac kao kritičar i drugi tekstovi” (The Creator as Critic and Other Writings)
Putopisi Uredi
„Aleksandrija: istorija i vodič” (Alexandria: A History and Guide, 1922)
„Faros i Farilion” (Pharos and Pharillon, 1923)
„Gora Devasa” (The Hill of Devi, 1953)


Engleska knjizevnost modernizam
Aspekti romana indija orijentalizam said spivak postkolonijalizam kolonijalizam postkolonijalna kolonijalna
66042573 Edvard Morgan Foster KROZ INDIJU (1958)

LimundoGrad koristi kolačiće u statističke i marketinške svrhe. Nastavkom korišćenja sajta smatramo da ste pristali na upotrebu kolačića. Više informacija.