Cena: |
Želi ovaj predmet: | 2 |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Ostalo (pre slanja) Pouzećem Lično |
Grad: |
Novi Sad, Novi Sad |
ISBN: Ostalo
Jezik: Engleski
Godina izdanja: K78
Autor: Strani
U dobrom stanju! Eng. Jezik!
Ova knjiga je vodič koji će vam pomoći da otklonite misteriju prosvetljenja do koje je veoma teško doći. Da li ste se ikad zapitali šta je to prana? Dr Rampa će to objasniti u Dodatku A koji se sastoji od dragocenih vežbi disanja koje će vam pomoći da očistite svoj um. On objašnjava šta je Kundalini, podsvesni um, vrag, zen, ljubav i još mnogo toga; sve u lako razumljivom običnom engleskom. Čitanje knjiga dr. Rampe prvi je korak ka razumevanju sutara i traktata o prosvetljenju i dobro ih je pročitati ponovo i ponovo kako bi konačno „ugledali svetlost“. Lobsang Rampa bio je jedan od mističnih pionira, donoseći `nepoznato` zapadnim svetovima. Čitanje njegovih avantura obogatiće bilo koju osobu.
Lobsang Rampa (8. april 1910. - 25. januara 1981.) autor je brojnih knjiga o tibetanskom budizmu.
U novembru 1956. godine u Velikoj Britaniji je objavljena knjiga pod nazivom Treće oko, čiji je autor Thud Tuesdai Lobsang Rampa. U njemu je opisao svoje odrastanje u tibetanskom manastiru, gde su ga poslali u dobi od sedam godina.
Rukopis Trećeg oka odbacio je nekoliko britanskih izdavača pre nego što su Seker i Varberg dogovorili da ga štampaju sa avansom od 800 funti. Pre nego što je knjiga objavljena, Frederick Varberg susreo se sa doktorom Carlom Kuon Suom pre nego što je on promenio ime u Thu Tuesdai Lobsang Ramp i zaintrigirala ga je njegova ličnost. Varburg je rukopis poslao stručnjacima, od kojih su neki izrazili sumnju u njegovu autentičnost. Uprkos tome, knjiga je izdata i postala svetska bestseler. Književni dodatak Timesu je opisao ovako: „Gotovo je remek delo“.
Kontroverza o trećim očima
Putnik i tibetolog Heinrich Harrer imali su prigovore o poreklu knjige i zato su angažovali privatnog detektiva iz Liverpoola po imenu Clifford Burgess (engleski Clifford Burgess). Rezultati ove istrage objavljeni su u Dejli Mejlu u februaru 1958. Pisalo je da je autor knjige Ciril Henri Hoskin, rođen 1910. godine, iz Plimptona u Devonu, sin vodoinstalatera. Hoskin nikada nije bio na Tibetu i ne govori tibetanski. Godine 1948. legalno je promenio ime u Karl Kuon Suo pre nego što je u utorak postao Lobsang Rampa. Nekrolog Andreja Bertija, Velikog majstora Malteškog reda, tvrdio je da je ovaj učestvovao u izlaganju „himalajskom šamanu kao vodoinstalateru iz jugozapadne Engleske“ [1].
Britanska štampa je pronašla rampu u Houghtu u Irskoj i pozvana je da odgovara zbog ovih navoda. Nije negirao da je rođen kao Ćiril Hoskin, ali je istovremeno izjavio da je sada njegovo telo zauzet duhom Lobsang Rampa. Prema objašnjenju u svojoj trećoj knjizi `Priča o Rampi`, Hoskin je jednom pao sa jelke u svom vrtu u Temzi Ditton, Surrei, dok je pokušavao da fotografiše sovu. Izgubio je svest i kada se probudio, ugledao je budističkog monaha u plaštu boje šafrana, kako ide prema. Monah je s njim razgovarao o mogućnosti da Rampa zauzme njegovo telo, a Hoskin se složio, jer nije bio zadovoljan trenutnim životom.
Kada je prvobitno telo Rampe propalo, prešlo se na telo Britanaca. Kao što je rečeno u predgovoru knjige „Moja poseta Veneri“ (i koja se više puta spominje u drugim Rampa knjigama), duh je konačno zamenjen duhom Rampa 13. juna 1949.
Pripreme za ovaj događaj (izvor je isti) započeli su u drugoj polovini 1947, telepatijom, koju je takođe imao Rampa. Pored toga, pre nego što je Rampa Spirit prešao u novo telo, Englez, vlasnik tela, prvo je promenio ime u Did Pol (februar 1948), a potom nekoliko puta promenio adresu i prekinuo sve veze sa starim prijateljima i rođacima.
Tako je uvođenje duha Rampa u novo telo pripremljeno dugo i odvijalo se u nekoliko faza.
Kao što je Rampa napisao (izvor je isti, predgovor knjige „Moja poseta Veneri“, kao i „Rampa istorija“) - potreba za takvom zamenom bila je diktirana ispunjenjem posebne misije.
Tokom čitavog svog života Rampa je nastavio da tvrdi da su događaji opisani u Trećem oku tačni i da je u mnogim svojim knjigama napisao:
Ja sam Tevsdai Lobsang Ramp. Ovo je moje jedino ime, sada je to moje legalno ime, a nikome ne odgovaram.