pregleda

Kaplan Đurović KO SU ALBANCI


Cena:
9.490 din
Želi ovaj predmet: 4
Stanje: Polovan bez oštećenja
Garancija: Ne
Isporuka: BEX
Pošta
DExpress
Post Express
Lično preuzimanje
Plaćanje: Tekući račun (pre slanja)
Ostalo (pre slanja)
Pouzećem
Lično
Grad: Novi Sad,
Novi Sad
Prodavac

H.C.E (5803)

PREMIUM član
Član je postao Premium jer:
- ima 100 jedinstvenih pozitivnih ocena od kupaca,
- tokom perioda od 6 meseci uplati minimum 20.000 dinara na svoj Limundo račun.

99,84% pozitivnih ocena

Pozitivne: 9668

  Pošalji poruku

Svi predmeti člana


Kupindo zaštita

ISBN: Ostalo
Godina izdanja: .
Autor: Domaći
Jezik: Srpski

Odlično očuvano



U ediciji „(Ne)pročitana istorija” ugledne jagodinske izdavačke kuće „Gambit”, koja se već duže od decenije bavi prevashodno istoriografskim istraživanjima sa srpskih i balkanskih prostora, ove jeseni iz štampe se pojavilo drugo i dopunjeno izdanje na srpskom jeziku studije o poreklu Albanaca pod naslovom „Ko su Albanci” znamenitog akademika prof. dr Kaplana Burovića, jednog od najpriznatijih svetskih istraživača u poznavanju prošlosti, etnogeneze i metamorfoza albanskog naroda.
Akademik, profesor dr Kaplan Burović rođen je 1934. godine u Ulcinju i imao (i ima) izuzetno buran život zbog svojih političkih i istorijskih stavova koje je javno iznosio (objavio preko sto knjiga) kao književnik, naučnik i publicista.
NAUČNA STUDIJA
– Albanološke teze akademika, prof. dr Kaplana Burovića su rezultat njegovih prethodnih istraživanja tokom studiranja problema strogo akademskom akribijom, bez pristrasnosti, bez predubeđenja. Ko god ih bude pročitao, pa bio on i do srži indoktrinirani Albanac, odmah će shvatiti da oni, Albanci, niti su autohtoni (ni na teritoriji same Albanije, a kamoli na Kosovu i ma gde drugde!), niti su geneološki sledbenici Ilira, ponajmanje Pelazga. Ovim svojim strogo naučnim studijama, otkrićima i argumentima, on je zaslužio našu pažnju i svestranu zahvalnost, pa i divljenje za građansku smelost kojom nam ih je predstavio. Akademik Burović nije samo talentovani naučnik, već i heroj koji pripada ne samo svom narodu, već svim balkanskim narodima, pa i šire – reči su dr Orla Ivanovskog, višeg savetnika na Institutu nacionalne istorije u Skoplju.
U Skoplju je diplomirao na Albanalogiji, ali je zbog disidentskih stavova bio osuđen na dve godine zatvora, pa je, na putu za SSSR, prešao u Albaniju gde je diplomirao na Fakultetu albanskog jezika i književnosti u Tirani i onda po albanskim zatvorima proveo 43 godine gde mu je porodica razorena i razrušena. Mnogi su ga podržavali i proglašavali za Mendelu Albanije, Isusa Hrista i Boga, ali je po izlasku iz zatvora morao da napusti Albaniju (jer se nikada nije odrekao svog srpsko-crnogorskog porekla i jugoslovenskog državljanstva) i sada živi u Švajcarskoj od izuzetno skromnih sredstava, piše i objavljuje – mada albanska mafija, uz pomoć nekoliko izuzetno jakih država, kontinuirano radi protiv njega i njegovih knjiga, ali je bez obzira na sve probleme, unet u mnoge enciklopedije, pa i u svetsku Vikipediju, biografski leksikon „Srbi u svetu” na srpskom i engleskom jeziku i „Leksikon crnogorske culture”, a odlikovan je medaljom „Srpska kruna” i proglašen za „Srpskog Viteza”, dok su preko medija mnogi govorili da je zaslužio i Nobelovu nagradu i do danas je u svetu za i protiv akademika Burovića objavljeno oko 150 knjiga.
U ovoj studiji akademik Burović argumentovano, istrajno i, čini se, neutralno opisuje i objašnjava etnogenezu i metamorfoze albanskog naroda i to tako ubedljivo i razložno da, i po mišljenjima mnogih vrhunskih znalaca ove problematike, uključujući i albanske profesore Univerziteta i akademike, ne ostavlja nikakvog prostora za eventualne dileme, čime se verifikuje u jednog od najboljih svetskih poznavalaca ove tematike i, upravo i baš zbog toga, ostaje na nišanu albanskih ekstremista i njihovih, ne baš malobrojnih saveznika, koji ne dozvoljavaju da se u Albaniji čak ni za novac ne štampa ni jedna njegova knjiga, a pokušavaju da ucene štampare i knjižare po celom svetu da to ne čine – što im, dobrim delom, i uspeva.
… Drastičan primer za ovo je Albanija, odnosno cela albanska nacija, svi Albanci, Šćipetari ili Šiptari, kako ih mi zovemo, bilo da žive u Albaniji, u samoproglašenoj državi Kosovo, ili kao dijaspora u Makedoniji, Grčkoj, Crnoj Gori i Srbiji. Osnovni razlog za ovo je što se kod Albanaca, kao pastirskog i nomadskog naroda, kasno probudila nacionalna i državotvorna svest – tek kada su okolne nacije već bile formirale svoje države oslobodivši se iz turskog ropstva. Albansku državu, zapravo, nisu ni formirali sami Albanci, već Italijani i Austrijanci, 1912. godine, da bi sprečili Srbiju da izađe na Jadransko more.
Država je, dakle, Albance zatekla kao pastirski, plemenski narod koji živi izolovanim patrijarhalnim životom u planinama i rečnim dolinama, bez pismenosti, bez kulturnih i civilizacijskih tekovina, bez puteva i gradova – piše, pored ostalog, u analitičnom predgovoru pod naslovom „Poreklo nacije u službi politike” ugledni jagodinski romansijer, esejista, pripovedač i novinar – nekadašnji direktor i glavni odgovorni urednik „Novog puta” Borislav Radosavljević.
Akademik Burović u svojoj studiji odgovara na pitanje „Ko su Albanoi”, objašnjava pojam „Arnaut”, odgovara na pitanje „Kad su došli Albanci u Albanon” i konstatuje da „Albanci nisu Iliri”, pa iznosi „Hipoteze o poreklu Albanaca”, kao i „Argumente Albanaca” i „Cediranje albanskih naučnika” da bi decidirano odgovorio na krucijalno pitanje „Ko su Albanci?”, opisao „Ekspanziju Albanaca”, „Seobe Albanaca”, „Poreklo Albanaca u Srbiji (Kosovo i Metohija), u Makedoniji, Crnoj Gori i Grčkoj”, konstatovao „Albaniziranje Srba, Makedonaca i Crnogoraca”, naveo „Prezimena Albanaca koja svedoče njihovo slovensko poreklo”, opisao „Albanske teritorijalne pretenzije” i „Koktel albanske krvi”. Pri kraju studije od više od 350 strana akademik Burović prezentira sopstvenu biografiju i bibliografiju, kratak izvod i registar imena.
MOŽDA ĆEMO PRIZNATI
– Sve što kaže akademik Burović o poreklu Albanaca znamo mi to pre njega i bolje od njega, ali sada nije vreme da se to kaže. Treba da prethodno ujedinimo Kosovo sa Albanijom, pa ćemo tada i mi to priznati.
Akademija nauka Albanije
Ostavimo čitaocima da potraže kod izdavača ovu izuzetno vrednu i zanimljivu knjigu, ali kako bi im bar malo zadovoljili radoznalost reći ćemo da je utvrđeno da su današnji Albanci (najverovatnije) poreklom sa Kavkaza i da je reč o nekom tatarskom plemenu (po jeziku najsličnije Litvancima sa kojima su, verovatno, išli i do Baltika) koje je imalo kontakata i sa Slovenima i tako zajedno sa Bugarima došlo na Balkan gde je doživelo brojne metamorfoze i umalo, u više navrata, nije bilo u potpunosti asimilovano.
Danas svi znaju kakva je situacija, a ostatak valja pročitati iz ove izvanredne studije. Jer, to su ljudi koji žive u susedstvu sa nama. I ma kako se stvari odvijale (dobro ili loše) prve susede svakako treba dobro, dobro upoznati. Ova knjiga jedan je od čeonih putokaza toga smera.

Istorija albanije albanaca albanska povijest albanskog naroda

Skuplje knjige možete platiti na rate.

International shipping
Paypal only
(Države Balkana: Uplata može i preko pošte ili Western Union-a)

1 euro = 117.5 din

For international buyers please see instructions below:
To buy an item: Click on the red button KUPI ODMAH
Količina: 1 / Isporuka: Pošta / Plaćanje: Tekući račun
To confirm the purchase click on the orange button: Potvrdi kupovinu (After that we will send our paypal details)
To message us for more information: Click on the blue button POŠALJI PORUKU
To see overview of all our items: Click on Svi predmeti člana

Ako je aktivirana opcija besplatna dostava, ona se odnosi samo na slanje kao preporučena tiskovina ili cc paket na teritoriji Srbije.

Poštarina za knjige je u proseku 133-200 dinara, u slučaju da izaberete opciju plaćanje pre slanja i slanje preko pošte. Postexpress i kurirske službe su skuplje ali imaju opciju plaćanja pouzećem. Ako nije stavljena opcija da je moguće slanje i nekom drugom kurirskom službom pored postexpressa, slobodno kupite knjigu pa nam u poruci napišite koja kurirska služba vam odgovara.

Ukoliko još uvek nemate bar 10 pozitivnih ocena, zbog nekoliko neprijatnih iskustava, molili bi vas da nam uplatite cenu kupljenog predmeta unapred.

Novi Sad lično preuzimanje ili svaki dan ili jednom nedeljno zavisno od lokacije prodatog predmeta.

Našu kompletnu ponudu možete videti preko linka
https://www.kupindo.com/Clan/H.C.E/SpisakPredmeta
Ukoliko tražite još neki naslov koji ne možete da nađete pošaljite nam poruku možda ga imamo u magacinu.
Pogledajte i našu ponudu na limundu https://www.limundo.com/Clan/H.C.E/SpisakAukcija
Slobodno pitajte šta vas zanima preko poruka. Preuzimanje moguce u Novom Sadu i Sremskoj Mitrovici uz prethodni dogovor. (Većina knjiga je u Sremskoj Mitrovici, manji broj u Novom Sadu, tako da se najavite nekoliko dana ranije u slucaju ličnog preuzimanja, da bi knjige bile donete, a ako Vam hitno treba neka knjiga za danas ili sutra, obavezno proverite prvo preko poruke da li je u magacinu da ne bi doslo do neprijatnosti). U krajnjem slučaju mogu biti poslate i poštom u Novi Sad i stižu za jedan dan.

U Novom Sadu lično preuzimanje na Grbavici na našoj adresi ili u okolini po dogovoru. Dostava na kućnu adresu u Novom Sadu putem kurira 350 dinara.
Slanje nakon uplate na račun u Erste banci (ukoliko ne želite da plaćate po preuzimanju). Poštarina za jednu knjigu, zavisno od njene težine, može biti od 133-200 din. Slanje vise knjiga u paketu težem od 2 kg 250-400 din. Za cene postexpressa ili drugih službi se možete informisati na njihovim sajtovima.
http://www.postexpress.rs/struktura/lat/cenovnik/cenovnik-unutrasnji-saobracaj.asp

INOSTRANSTVO: Šaljem po dogovoru, ili po vašim prijateljima/rodbini ili poštom. U Beč idem jednom godišnje pa ako se podudare termini knjige mogu doneti lično. Skuplje pakete mogu poslati i po nekom autobusu, molim vas ne tražite mi da šaljem autobusima knjige manje vrednosti jer mi odlazak na autobusku stanicu i čekanje prevoza pravi veći problem nego što bi koštala poštarina za slanje kao mali paket preko pošte.

Ukoliko kupujete više od jedne knjige javite se porukom možda Vam mogu dati određeni popust na neke naslove.

Sve knjige su detaljno uslikane, ako Vas još nešto interesuje slobodno pitajte porukom. Reklamacije primamo samo ukoliko nam prvo pošaljete knjigu nazad da vidim u čemu je problem pa nakon toga vraćamo novac. Jednom smo prevareni od strane člana koji nam je vratio potpuno drugu knjigu od one koju smo mu mi poslali, tako da više ne vraćamo novac pre nego što vidimo da li se radi o našoj knjizi.
Ukoliko Vam neka pošiljka ne stigne za dva ili tri dana, odmah nas kontaktirajte za broj pošiljke kako bi videli u čemu je problem. Ne čekajte da prođe više vremena, pogotovo ako ste iz inostranstva, jer nakon određenog vremena pošiljke se vraćaju pošiljaocu, tako da bi morali da platimo troškove povratka i ponovnog slanja. Potvrde o slanju čuvamo do 10 dana. U 99% slučajeva sve prolazi glatko, ali nikad se ne zna.

Ukoliko uvažimo vašu reklamaciju ne snosimo troškove poštarine, osim kada je očigledno naša greška u pitanju.

Predmet: 76783817
Odlično očuvano



U ediciji „(Ne)pročitana istorija” ugledne jagodinske izdavačke kuće „Gambit”, koja se već duže od decenije bavi prevashodno istoriografskim istraživanjima sa srpskih i balkanskih prostora, ove jeseni iz štampe se pojavilo drugo i dopunjeno izdanje na srpskom jeziku studije o poreklu Albanaca pod naslovom „Ko su Albanci” znamenitog akademika prof. dr Kaplana Burovića, jednog od najpriznatijih svetskih istraživača u poznavanju prošlosti, etnogeneze i metamorfoza albanskog naroda.
Akademik, profesor dr Kaplan Burović rođen je 1934. godine u Ulcinju i imao (i ima) izuzetno buran život zbog svojih političkih i istorijskih stavova koje je javno iznosio (objavio preko sto knjiga) kao književnik, naučnik i publicista.
NAUČNA STUDIJA
– Albanološke teze akademika, prof. dr Kaplana Burovića su rezultat njegovih prethodnih istraživanja tokom studiranja problema strogo akademskom akribijom, bez pristrasnosti, bez predubeđenja. Ko god ih bude pročitao, pa bio on i do srži indoktrinirani Albanac, odmah će shvatiti da oni, Albanci, niti su autohtoni (ni na teritoriji same Albanije, a kamoli na Kosovu i ma gde drugde!), niti su geneološki sledbenici Ilira, ponajmanje Pelazga. Ovim svojim strogo naučnim studijama, otkrićima i argumentima, on je zaslužio našu pažnju i svestranu zahvalnost, pa i divljenje za građansku smelost kojom nam ih je predstavio. Akademik Burović nije samo talentovani naučnik, već i heroj koji pripada ne samo svom narodu, već svim balkanskim narodima, pa i šire – reči su dr Orla Ivanovskog, višeg savetnika na Institutu nacionalne istorije u Skoplju.
U Skoplju je diplomirao na Albanalogiji, ali je zbog disidentskih stavova bio osuđen na dve godine zatvora, pa je, na putu za SSSR, prešao u Albaniju gde je diplomirao na Fakultetu albanskog jezika i književnosti u Tirani i onda po albanskim zatvorima proveo 43 godine gde mu je porodica razorena i razrušena. Mnogi su ga podržavali i proglašavali za Mendelu Albanije, Isusa Hrista i Boga, ali je po izlasku iz zatvora morao da napusti Albaniju (jer se nikada nije odrekao svog srpsko-crnogorskog porekla i jugoslovenskog državljanstva) i sada živi u Švajcarskoj od izuzetno skromnih sredstava, piše i objavljuje – mada albanska mafija, uz pomoć nekoliko izuzetno jakih država, kontinuirano radi protiv njega i njegovih knjiga, ali je bez obzira na sve probleme, unet u mnoge enciklopedije, pa i u svetsku Vikipediju, biografski leksikon „Srbi u svetu” na srpskom i engleskom jeziku i „Leksikon crnogorske culture”, a odlikovan je medaljom „Srpska kruna” i proglašen za „Srpskog Viteza”, dok su preko medija mnogi govorili da je zaslužio i Nobelovu nagradu i do danas je u svetu za i protiv akademika Burovića objavljeno oko 150 knjiga.
U ovoj studiji akademik Burović argumentovano, istrajno i, čini se, neutralno opisuje i objašnjava etnogenezu i metamorfoze albanskog naroda i to tako ubedljivo i razložno da, i po mišljenjima mnogih vrhunskih znalaca ove problematike, uključujući i albanske profesore Univerziteta i akademike, ne ostavlja nikakvog prostora za eventualne dileme, čime se verifikuje u jednog od najboljih svetskih poznavalaca ove tematike i, upravo i baš zbog toga, ostaje na nišanu albanskih ekstremista i njihovih, ne baš malobrojnih saveznika, koji ne dozvoljavaju da se u Albaniji čak ni za novac ne štampa ni jedna njegova knjiga, a pokušavaju da ucene štampare i knjižare po celom svetu da to ne čine – što im, dobrim delom, i uspeva.
… Drastičan primer za ovo je Albanija, odnosno cela albanska nacija, svi Albanci, Šćipetari ili Šiptari, kako ih mi zovemo, bilo da žive u Albaniji, u samoproglašenoj državi Kosovo, ili kao dijaspora u Makedoniji, Grčkoj, Crnoj Gori i Srbiji. Osnovni razlog za ovo je što se kod Albanaca, kao pastirskog i nomadskog naroda, kasno probudila nacionalna i državotvorna svest – tek kada su okolne nacije već bile formirale svoje države oslobodivši se iz turskog ropstva. Albansku državu, zapravo, nisu ni formirali sami Albanci, već Italijani i Austrijanci, 1912. godine, da bi sprečili Srbiju da izađe na Jadransko more.
Država je, dakle, Albance zatekla kao pastirski, plemenski narod koji živi izolovanim patrijarhalnim životom u planinama i rečnim dolinama, bez pismenosti, bez kulturnih i civilizacijskih tekovina, bez puteva i gradova – piše, pored ostalog, u analitičnom predgovoru pod naslovom „Poreklo nacije u službi politike” ugledni jagodinski romansijer, esejista, pripovedač i novinar – nekadašnji direktor i glavni odgovorni urednik „Novog puta” Borislav Radosavljević.
Akademik Burović u svojoj studiji odgovara na pitanje „Ko su Albanoi”, objašnjava pojam „Arnaut”, odgovara na pitanje „Kad su došli Albanci u Albanon” i konstatuje da „Albanci nisu Iliri”, pa iznosi „Hipoteze o poreklu Albanaca”, kao i „Argumente Albanaca” i „Cediranje albanskih naučnika” da bi decidirano odgovorio na krucijalno pitanje „Ko su Albanci?”, opisao „Ekspanziju Albanaca”, „Seobe Albanaca”, „Poreklo Albanaca u Srbiji (Kosovo i Metohija), u Makedoniji, Crnoj Gori i Grčkoj”, konstatovao „Albaniziranje Srba, Makedonaca i Crnogoraca”, naveo „Prezimena Albanaca koja svedoče njihovo slovensko poreklo”, opisao „Albanske teritorijalne pretenzije” i „Koktel albanske krvi”. Pri kraju studije od više od 350 strana akademik Burović prezentira sopstvenu biografiju i bibliografiju, kratak izvod i registar imena.
MOŽDA ĆEMO PRIZNATI
– Sve što kaže akademik Burović o poreklu Albanaca znamo mi to pre njega i bolje od njega, ali sada nije vreme da se to kaže. Treba da prethodno ujedinimo Kosovo sa Albanijom, pa ćemo tada i mi to priznati.
Akademija nauka Albanije
Ostavimo čitaocima da potraže kod izdavača ovu izuzetno vrednu i zanimljivu knjigu, ali kako bi im bar malo zadovoljili radoznalost reći ćemo da je utvrđeno da su današnji Albanci (najverovatnije) poreklom sa Kavkaza i da je reč o nekom tatarskom plemenu (po jeziku najsličnije Litvancima sa kojima su, verovatno, išli i do Baltika) koje je imalo kontakata i sa Slovenima i tako zajedno sa Bugarima došlo na Balkan gde je doživelo brojne metamorfoze i umalo, u više navrata, nije bilo u potpunosti asimilovano.
Danas svi znaju kakva je situacija, a ostatak valja pročitati iz ove izvanredne studije. Jer, to su ljudi koji žive u susedstvu sa nama. I ma kako se stvari odvijale (dobro ili loše) prve susede svakako treba dobro, dobro upoznati. Ova knjiga jedan je od čeonih putokaza toga smera.

Istorija albanije albanaca albanska povijest albanskog naroda
76783817 Kaplan Đurović KO SU ALBANCI

LimundoGrad koristi kolačiće u statističke i marketinške svrhe. Nastavkom korišćenja sajta smatramo da ste pristali na upotrebu kolačića. Više informacija.