Cena: |
Želi ovaj predmet: | 6 |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta Post Express Lično preuzimanje Organizovani transport: 130 din |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) PostNet (pre slanja) Lično |
Grad: |
Smederevska Palanka, Smederevska Palanka |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: 1996.
Autor: Domaći
Vrsta: Jezički priručnici
Jezik: Srpski
Srpski prizrenski govor
glasovi i oblici
SANU i Institut za srpski jezik, Beograd, 1996.
Srpski dijalektološki zbornik XLII
296 strana, tvrd povez, udžbenički format.
Sem posvete autora - očuvana.
Korice imaju sitnija oštećena i malo zaprljana na bočnim stranama.
Слободан Реметић (рођен 3. августа 1945. у Ковачићима, Кладањ, Југославија) је српски лингвиста, професор универзитета, академик и потпредседник Академије наука и умјетности Републике Српске.
Школске 1965/66. године уписао се на Филозофски факултет у Новом Саду (Група за јужнословенске језике). Дипломирао је у септембру 1970. Исте године уписао је постдипломске студије на Филолошком факултету у Београду (Група за српскохрватски језик), где је и магистрирао 1975. године. Докторирао је на Филозофском факултету у Новом Саду 1984. године на тему Говор централне Шумадије.
Од 9. јануара 1973. до 1. фебруара 1984. радио је у звању асистента у Међуакадемијском одбору за дијалектолошке атласе при САНУ. Од 1984. до 1988. обављао је дужност управника Јединице за научноистраживачки рад Радне заједнице САНУ. Звање научног сарадника добио је 25. децембра 1984. године одлуком Научног већа Института за српски језик САНУ у Београду. Од 1988. до 1996. био је у сталном радном односу (као доцент, од 1988. као ванредни, а од 1995. као редовни професор) на Студијској групи за српски језик и књижевност на Филозофском факултету у Нишу за предмете Историја српског језика и Историја српског књижевног језика. Од 15. октобра 1996. до 31. јануара 2004. био је директор Института за српски језик САНУ, а од 1. фебруара 2004. стални радни однос поново је засновао на Филозофском факултету у Нишу. Од школске 1999/2000. хонорарно држи наставу на Филозофском факултету у Бањој Луци (Историја српског језика и Историја српског књижевног језика).
Члан је Међународне комисије за Општесловенски лингвистички атлас (ОЛА) при Међународном комитету слависта, Међународне редакције Општекарпатског дијалектолошког атласа (ОКДА), више научних одбора САНУ (Међуакадемијски одбор за дијалектолошке атласе, Међуодељењски одбор за проучавање Косова и Метохије, Међуодељењски одбор за језик и терминологију медицине, Одбор за Речник српскохрватског књижевног и народног језика САНУ, Одбор за ономастику, Вардарски одбор, Старословенски одбор, Одбор за Етимолошки речник српског језика). Председник је Југословенског комитета слависта и потпредседник Славистичког друштва Србије. Члан је одељења за књижевност и језик Матице српске, редакције Српског дијалектолошког зборника, Јужнословенског филолога, Ономатолошких прилога (гласило САНУ). Руководилац је пројеката Дијалектолошка истраживања српског језичког простора при Институту за српски језик САНУ, Типолошко проучавање српских говора на тлу југоисточне Србије у Центру за научна истраживања САНУ и Универзитета у Нишу и Испитивање српског дијалекатског комплекса Босне и Херцеговине при АНУРС.
За дописног члана Академије наука и умјетности Републике Српске (АНУРС) изабран је 21. јуна 2004. године, а за редовног 5. септембра 2008.
Био је секретар Одјељења за књижевност и умјетност АНУРС. Главни је уредник Српског дијалектолошког зборника САНУ од 2010. године.