Cena: |
Želi ovaj predmet: | 1 |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Lično |
Grad: |
Kraljevo, Kraljevo |
Godina izdanja: 2020
ISBN: 978-86-6157-101-5
Autor: Domaći
Jezik: Srpski
Izdavač: NNK Internacional, Beograd
Povez: tvrd sa omotom
Broj strana: 159
Pečatirana, odlično očuvana.
U naslovu ove knjige je zvuk čuvene pesme poznatog italijanskog kantautora Đina Paolija `Sapore di sale, sapole di mare`, koja je u nas poznata u prepevu Arsena Dedića. I ne samo zbog toga, prirodno je da ovu knjigu izvesnog senzibiliteta ali ne i manje važnih preokupacija, otvara pravi mediteranski triptih, i to posvećen Federiku Feliniju, Voju Staniću i Arsenu Dediću.
Živković izdvaja najvažnije trenutke iz njihovih života i, pričajući nam o njima, otkriva boje, ukuse i zvuke koji su im osenčili delo. Vezivanjem za stvarnosne detalje onih anegdota koje čine tekst prijemčivijim i sočnijim, autor postiže efekat sprege autentičnog i fiktivnog pa se njegova knjiga čita kao uspešna biografsko-romaneskna proza. U njoj se nalaze poznate ličnosti, ali ne isključivo iz sveta umetnosti. I nisu uvek one u prvom planu zbog svog života i dela.
Živković sve to podiže na viši, gotovo onostrani nivo trudeći se da ispiše njihovu sudbinu, koja je ta koja vlada njima.
(K-107)