pregleda

2LP V/A - Vaš šlager sezone `88 (1988) Amila, Kemal...


Cena:
2.999 din
Stanje: Polovan bez oštećenja
Garancija: Ne
Isporuka: Post Express
Lično preuzimanje
Plaćanje: Tekući račun (pre slanja)
Ostalo (pre slanja)
Lično
Grad: Beograd-Savski venac,
Beograd-Savski venac
Prodavac

REX_3x3 (2597)

99,53% pozitivnih ocena

Pozitivne: 30564

  Pošalji poruku

Svi predmeti člana


Kupindo zaštita

Godina izdanja: 1988
Izdavač: Diskoton
Poreklo: Domaći izvođač
Tip: LP
Žanr: Pop

format: 2LP
artist: V/A - razni izvođači (Yugoslavia)
title: Vaš šlager sezone `88
release date: 1988
label, Cat. No: Diskoton, LPD-8295
style: zabavna / rock / pop

Ploče: NM (5-), odlične. Omot: VG- (4-). Retka ploča.

Po ugledu na Zagreb, Split, Beograd i Opatiju, i Sarajlije su, istina sa zakašnjenjem, osnovale svoj festival lakih nota. Prvi put je održan 1967, i trajao je do 1983, pa je usledila pauza od par godina, pa dva festivala 1987. i 1988, pa opet prekid, zatim rat, da bi 90-ih bio u par navrata obnovljen. Na njemu su izvedene mnoge i danas popularne pesme zabavne, ali i pop-rock, pa i rock muzike. Od 1967. se objavljuju i vinilni zapisi sa festivala, na kome su, što je i logično, najbrojniji bili učesnici iz Sarajeva i BiH, ali je bilo i učesnika iz svih ostalih republika, čime je Vaš šlager sezone zadržao `sve-jugoslovenski` karakter.

1988. je održan poslednji VŠS u SFRJ, i kao da su znali da je to njegova labudova pesma, pa su organizatori, u saradnji sa sarajevskim Diskotonom upriličili objavljivanje duplog LP-ja, sa čak 22 pesme, pa danas imamo odličan pregled kvaliteta učesnika. Mora se reći da su okupljene sve same zvezde zabavnjačke YU scene. Boje BiH su branili, na prvom mestu maskota festivala, koji je bio prisutan od samog početka - Kemal Monteno, onda Sarajke devojke Jadrabna Stojaković, Amila & Lejla (koje ovde nisu nastupile kao VRELE USNE, već pod svojim imenima) i Ismeta Krvavac iz AMBASADORA, zatim odlični COD, simpatični SENAD OD BOSNE i nezaobilazni Vajta, koji je još uživao na lovorikama nakon nastupa na Evroviziji. Hrvatska je takođe `bogato` zastupljena, i njena `reprezentacija` je čak i brojnija od bosanske: Oliver Dragojević, Milo Hrnić i LIBERTAS, Đurđica Barlović, STIJENE, Kićo Slabinac, Vesna Ivić, Marjan Miše, Žarko Mamula, Jasna Zlokić i Meri Cetinić. Sloveniju su zastupali Helena Blagne i rock bend KARAMELA (u njemu su bili kultni rock muzičari: Zlatko Klun iz BOOMERANGA i OKA, Jadran Ogrin, takođe iz OKA, BOOMERANGA i KAMELEONA i Marjan Maliković iz FARAONA, SRCA i KAMELEONA), a Makedoniju `INTERVALI`, a možemo reći i Makedonka na stalnom životu & radu u Beogradu - Maja Odžaklijevska. Iz Vojvodine, Kosova, Crne Gore - niko, a iz Srbije - samo jedan jedini izvođač, Miki Jevremović. Vidimo da, kako se raspad zemlje bližio, niko više nije vodio računa o nacionalnom i republičkom ključu, nego su se bez blama forsirali `svoji`.

Muzički, najjače pesme su `Obala ljubavi` (Maja Odžaklijevska), `Kako da te zaboravim` (Kemal), `Ples na kiši` (Stijene) i `Golube` (Jadranka). Na kraju festivala je izbio skandal - naime, prvo mesto je odnela pesma grupe SENAD OD BOSNE, ali se otkrilo da su Senad Galijašević i ekipa organizovali kupovinu karata i glasanje, pa im je nagrada oduzeta, i dodeljena Jasni Zlokić. Oliver je bio drugi, a Kićo treći u konačnom poretku. STIJENE su zasluženo dobile nagradu za najbolju interpretaciju, a Miki je nagrađen nagradom žirija za `najuspeliju kompoziciju`.

A1) KEMAL MONTENO - Kako da te zaboravim
A2) MILO HRNIĆ i LIBERTAS - Požurite, konji bijeli
A3) ĐURĐICA BARLOVIĆ - Ako ikada odeš
A4) HELENA BLAGNE - Koja je boja u modi
A5) STIJENE - Ples na kiši
B1) JADRANKA STOJAKOVIĆ - Golube
B2) SENAD OD BOSNE - Bistre vode Bosnom teku
B3) ISMETA KRVAVAC - Plavi Jorgovani
B4) AMILA I LEJLA - Bez tebe
B5) KARAMELA - Želja
B6) COD - Zar možeš da me prevariš
C1) OLIVER DRAGOJEVIĆ - Jedan od mnogih
C2) KRUNOSLAV KIĆO SLABINAC - Tiho, tiho, uspomeno
C3) VESNA IVIĆ - Vlakovi s juga
C4) ŽARKO MAMULA - Pođimo do zvijezda
C5) INTERVAL - Nemoj me buditi
C6) MARJAN MIŠE - Putovanje s tobom
D1) SEID MEMIĆ-VAJTA - Lejla, pada snijeg
D2) JASNA ZLOKIĆ - Noć i dan
D3) MERI CETINIĆ - Ako je život pjesma
D4) MIKI JEVREMOVIĆ - Aleksandra
D5) MAJA ODŽAKLIJEVSKA - Obala ljubavi

=====================================================================
U prodajnom delu svoje kolekcije imam sledeće ploče sa sarajevskog festivala VAŠ ŠLAGER SEZONE:

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1967:
https://www.kupindo.com/Ploce/78447953_EP-V-A-Vas-slager-sezone-67-1967-INDEXI-Kemal

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1968:
https://www.kupindo.com/Ploce/74051777_EP-V-A-Vas-slager-sezone-68-1968-Stojnic-odlicna

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1970:
https://www.kupindo.com/Ploce/72752705_SP-V-A-Vas-slager-sezone-70-Fransoaz-70-PERFEKTNA
https://www.kupindo.com/Ploce/72753233_SP-V-A-Vas-slager-sezone-70-Iz-dnevnika-jedne-zene
https://www.kupindo.com/Ploce/72753317_SP-V-A-Vas-slager-sezone-70-Sve-sto-zelim-1970-NM

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1976:

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1980:
https://www.kupindo.com/Ploce/68224301_LP-V-A-Vas-slager-sezone-80-1980-NESLUSANA

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1983:
https://www.kupindo.com/Ploce/77629469_LP-V-A-Vas-slager-sezone-83-1983-INDEXI-MINT

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1988:
https://www.kupindo.com/Ploce/72515141_2LP-V-A-Vas-slager-sezone-88-1988-Amila-Kemal-

OPŠTA PRAVILA – PROČITAJTE PRE KUPOVINE
***********************************************************************
NE ŠALJEM U INOSTRAJSTVO - FOREIGN CUSTOMERS, ALWAYS, ALWAYS CONTACT ME BEFORE BUYING
***********************************************************************

Dragi ljubitelji muzike,
ovaj profil je način da se i dalje družimo i zajedno uživamo u muzici, kao i u proteklim godinama kada sam vodio notno biblioteku DREAMWORLD MUSIC SERVICE, časopise ROCK EXPRESS i METAL EXPRESS i izdavačku kuću ROCK EXPRESS RECORDS...

Ovo je moj osnovni profil, a pogledajte i rezervni, sa takođe extra zanimljivim stvarima:
https://www.kupindo.com/Clan/djuradjokovic/SpisakPredmeta

rokerski pozdrav
advokat Branko Rogošić
nekadašnji gl. urednik Rock Expressa i Metal Expressa

_________________________________________________________________________
* PRVO UPLATA NA RAČUN – ONDA SLANJE: takva je praksa. Beograđani mogu da koriste i mogućnost lične isporuke, a stari kupci, koji su ranije već kupovali od mene – i pouzeće. Javite se nakon kupovine porukom da vam dostavim broj tekućeg računa za uplatu, i obračun kompletne cene, sa uračunatim ptt troškovima.

* POUZEĆEM šaljem samo starim kupcima, koji su već kupovali kod mene, ostali prvi put uplaćuju unapred, a za naredne kupovine moguća je (mada i to ne uvek) i isporuka pouzećem, Post Expressom.

* ŠALJEM POST EXPRESSOM ili kao CC paket, po vašem izboru (uvek preporućujem Post Express kao brži i sigurniji, mada i CC paketi stižu bez ikakvih problema). Troškove poštarine snosi kupac.

* LIČNA ISPORUKA: moguća je manje-više svakog dana, u centru Beograda, iznad Železničke stanice, na uglu Sarajevske (Hajduk Veljkov venac) i Nemanjine (to je jedna raskrsnica ispod one gde Nemanjina seče Kneza Miloša), kod nekadašnje radnje Borovo - Borelli. Moguća je eventualno i isporuka na drugom mestu u centru grada ili drugde, ali samo eventualno i kada mi odgovara. Ukoliko kojim slučajem ne znate gde se nalazi `moj ćošak`, javite mi se, pa ću vam na email poslati sliku lokacije ili dodatna uputstva.

* Ne donosim ploče na `RAZGLEDANJE`, i nemam prodavnicu ploča - ja sam kolekcionar, i ploče su udobno smeštene na police u mom stanu. Ukoliko želite da vidite uživo kako neka ploča izgleda, to se može organizovati prilikom kupovine nekih drugih ploča/CD-a, kaseta... iz moje ponude, kada vam mogu doneti da pogledate i neke druge nosače zvuka, da se uverite da su u stanju i boljem od opisanog.

* VIZUELNO OCENJUJEM PLOČE (tamo gde su i zvučno testirane, to je posebno naznačeno). Jednostavno, nemoguće je preslušati preko 30.000 ploča koliko ih minimum imam u kolekciji, niti imam vremena da sada preslušavam ploče mimo redosleda koji sam odredio u skladu sa mojim ukusom i prioritetima. Možete se pouzdati u moje vizuelne procene, jer tako već skoro 40 godina ocenjujem ploče. Svojevremeno, početkom 90-ih godina XX veka, kada sam započeo sa tim, kako bih bio u skladu sa svetskim kolekcionarskim trendovima - ovde su mi se ljudi smejali. Danas svi ocenjuju ploče, ali mnogo njih nedovoljno tačno - jer je za to potrebno višedecenijsko iskustvo.

* NE PRIMAM REKLAMACIJE ZA SVE PLOČE KOJE IMAJU OCENI NIŽU OD VG (4), tj. ploče sa ocenama 4-, 3+, 3, 3- KUPUJETE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST, BEZ PRAVA NA ZAMENU, REKLAMACIJU, POVRAĆAJ NOVCA...

* OCENE PLOČA: iako to većina vas zna, evo kako idu ocene očuvanosti (kod vizuelne procene, bez testiranja i presiušavanja):
- NOVA, NEW (5+) - ploča koja nikad nije slušana
- MINT (5) PERFEKTNA: ploča koja ili nikad nije puštena, ali nam se čini da nije, ali to ne znamo sigurno U svakom slučajku je perfektna, deluje savršeno, bez ikakvih oštećenja
- NEAR MINT, NM (5-) ODLIČNA: po neka mini crtica koja ne utiče na zvuk ništa posebno, malo slabije od MINT, ali svakako slušana ploča. Odlična u reprodukciji.
- VERY GOOD PLUS, VG+ (4+) VEOMA DOBRA: ima određene vidljive linijice, nisu duboke, nema preskoka, ali može biti šuškanja u tišim delovima, nema kružnih ogrebotina. Češće su to linije od izvlačenja ploče iz innera, nego `povrede` od igle, ali su tragovi korišćenja daleko vidljiviji nego kod NM stanja. Veoma dobra u reprodukciji.
- VERY GOOD, VG (4), VRLO DOBRA: poslednja ocena kod koje u principu nema većih problema u reprodukciji, mada i ove ploče znaju da imaju preskoke na nekim gramofonima, pa je potrebno pojačati opterećenje tega. Značajno više tragova korišćenja nego kod VG+ ploča, ali i dalje to nisu duboke brazde, i naravno, nema kružnih ogrebotina.
- VERY GOOD MINUS, VG- (4-) VRLO DOBRA: od ove ocene počinju problemi. Ovde su linije značajno prisutnije, često i neke koje se mogu osetiti pod prstom. Ovde svakako ima šuškanja, krckanja, a mogući su i preskoci, pa čak i zakucavanja - ali reprodukcija može biti i sasvim dobra. Sve zavisi od primerka do primerka.
- GOOD PLUS, G+ (3+) SOLIDNA: ovde već često ima i `šmirglanja` (kružnih ogrebotina(, dubokih brazdi, ali je ploča slušljiva. neke, poput indijskih preessinga mogu da zvuče i veoma dobro, a da izgledaju loše.
GOOD , G (3) PROSEČNA: ovde ima više preskoka, najčešće i zakucavanja, nije za slušanje na dobrim gramofonima da se ne kvari igla. Služe za informaciju, ili kao kolekcionarski primerak.
GOOD MINUS, G- (3-): ISPODPROSEČNA: i ovde se neke pesme mogu solidno čuti, ali se ne preporučuje slušanje, osim na `rezervnim` gramofonima sa starim iglama i sl - služi za informaciju, ili za popunjavanje kolekcije dok ne nađemo bolji primerak.
FAIR, POOR, F, P, (2+, 2, 2-, 1+, 1): LOŠE, NESLUŠLJIVE... - ove ploče nisu za slušanje, čsto su slomljene, naprsle, krive, odlomljen im je deo, ili imaju najdublje brazde. Služe kao kolekcionarski primerci, čuvaju se zbog etiketa, ili kada je reč o baš retkim i starim pločama. Nisu za slušanje, osim ako se baš mora.


Predmet: 72515141
format: 2LP
artist: V/A - razni izvođači (Yugoslavia)
title: Vaš šlager sezone `88
release date: 1988
label, Cat. No: Diskoton, LPD-8295
style: zabavna / rock / pop

Ploče: NM (5-), odlične. Omot: VG- (4-). Retka ploča.

Po ugledu na Zagreb, Split, Beograd i Opatiju, i Sarajlije su, istina sa zakašnjenjem, osnovale svoj festival lakih nota. Prvi put je održan 1967, i trajao je do 1983, pa je usledila pauza od par godina, pa dva festivala 1987. i 1988, pa opet prekid, zatim rat, da bi 90-ih bio u par navrata obnovljen. Na njemu su izvedene mnoge i danas popularne pesme zabavne, ali i pop-rock, pa i rock muzike. Od 1967. se objavljuju i vinilni zapisi sa festivala, na kome su, što je i logično, najbrojniji bili učesnici iz Sarajeva i BiH, ali je bilo i učesnika iz svih ostalih republika, čime je Vaš šlager sezone zadržao `sve-jugoslovenski` karakter.

1988. je održan poslednji VŠS u SFRJ, i kao da su znali da je to njegova labudova pesma, pa su organizatori, u saradnji sa sarajevskim Diskotonom upriličili objavljivanje duplog LP-ja, sa čak 22 pesme, pa danas imamo odličan pregled kvaliteta učesnika. Mora se reći da su okupljene sve same zvezde zabavnjačke YU scene. Boje BiH su branili, na prvom mestu maskota festivala, koji je bio prisutan od samog početka - Kemal Monteno, onda Sarajke devojke Jadrabna Stojaković, Amila & Lejla (koje ovde nisu nastupile kao VRELE USNE, već pod svojim imenima) i Ismeta Krvavac iz AMBASADORA, zatim odlični COD, simpatični SENAD OD BOSNE i nezaobilazni Vajta, koji je još uživao na lovorikama nakon nastupa na Evroviziji. Hrvatska je takođe `bogato` zastupljena, i njena `reprezentacija` je čak i brojnija od bosanske: Oliver Dragojević, Milo Hrnić i LIBERTAS, Đurđica Barlović, STIJENE, Kićo Slabinac, Vesna Ivić, Marjan Miše, Žarko Mamula, Jasna Zlokić i Meri Cetinić. Sloveniju su zastupali Helena Blagne i rock bend KARAMELA (u njemu su bili kultni rock muzičari: Zlatko Klun iz BOOMERANGA i OKA, Jadran Ogrin, takođe iz OKA, BOOMERANGA i KAMELEONA i Marjan Maliković iz FARAONA, SRCA i KAMELEONA), a Makedoniju `INTERVALI`, a možemo reći i Makedonka na stalnom životu & radu u Beogradu - Maja Odžaklijevska. Iz Vojvodine, Kosova, Crne Gore - niko, a iz Srbije - samo jedan jedini izvođač, Miki Jevremović. Vidimo da, kako se raspad zemlje bližio, niko više nije vodio računa o nacionalnom i republičkom ključu, nego su se bez blama forsirali `svoji`.

Muzički, najjače pesme su `Obala ljubavi` (Maja Odžaklijevska), `Kako da te zaboravim` (Kemal), `Ples na kiši` (Stijene) i `Golube` (Jadranka). Na kraju festivala je izbio skandal - naime, prvo mesto je odnela pesma grupe SENAD OD BOSNE, ali se otkrilo da su Senad Galijašević i ekipa organizovali kupovinu karata i glasanje, pa im je nagrada oduzeta, i dodeljena Jasni Zlokić. Oliver je bio drugi, a Kićo treći u konačnom poretku. STIJENE su zasluženo dobile nagradu za najbolju interpretaciju, a Miki je nagrađen nagradom žirija za `najuspeliju kompoziciju`.

A1) KEMAL MONTENO - Kako da te zaboravim
A2) MILO HRNIĆ i LIBERTAS - Požurite, konji bijeli
A3) ĐURĐICA BARLOVIĆ - Ako ikada odeš
A4) HELENA BLAGNE - Koja je boja u modi
A5) STIJENE - Ples na kiši
B1) JADRANKA STOJAKOVIĆ - Golube
B2) SENAD OD BOSNE - Bistre vode Bosnom teku
B3) ISMETA KRVAVAC - Plavi Jorgovani
B4) AMILA I LEJLA - Bez tebe
B5) KARAMELA - Želja
B6) COD - Zar možeš da me prevariš
C1) OLIVER DRAGOJEVIĆ - Jedan od mnogih
C2) KRUNOSLAV KIĆO SLABINAC - Tiho, tiho, uspomeno
C3) VESNA IVIĆ - Vlakovi s juga
C4) ŽARKO MAMULA - Pođimo do zvijezda
C5) INTERVAL - Nemoj me buditi
C6) MARJAN MIŠE - Putovanje s tobom
D1) SEID MEMIĆ-VAJTA - Lejla, pada snijeg
D2) JASNA ZLOKIĆ - Noć i dan
D3) MERI CETINIĆ - Ako je život pjesma
D4) MIKI JEVREMOVIĆ - Aleksandra
D5) MAJA ODŽAKLIJEVSKA - Obala ljubavi

=====================================================================
U prodajnom delu svoje kolekcije imam sledeće ploče sa sarajevskog festivala VAŠ ŠLAGER SEZONE:

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1967:
https://www.kupindo.com/Ploce/78447953_EP-V-A-Vas-slager-sezone-67-1967-INDEXI-Kemal

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1968:
https://www.kupindo.com/Ploce/74051777_EP-V-A-Vas-slager-sezone-68-1968-Stojnic-odlicna

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1970:
https://www.kupindo.com/Ploce/72752705_SP-V-A-Vas-slager-sezone-70-Fransoaz-70-PERFEKTNA
https://www.kupindo.com/Ploce/72753233_SP-V-A-Vas-slager-sezone-70-Iz-dnevnika-jedne-zene
https://www.kupindo.com/Ploce/72753317_SP-V-A-Vas-slager-sezone-70-Sve-sto-zelim-1970-NM

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1976:

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1980:
https://www.kupindo.com/Ploce/68224301_LP-V-A-Vas-slager-sezone-80-1980-NESLUSANA

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1983:
https://www.kupindo.com/Ploce/77629469_LP-V-A-Vas-slager-sezone-83-1983-INDEXI-MINT

VAŠ ŠLAGER SEZONE 1988:
https://www.kupindo.com/Ploce/72515141_2LP-V-A-Vas-slager-sezone-88-1988-Amila-Kemal-
72515141 2LP V/A - Vaš šlager sezone `88 (1988) Amila, Kemal...

LimundoGrad koristi kolačiće u statističke i marketinške svrhe. Nastavkom korišćenja sajta smatramo da ste pristali na upotrebu kolačića. Više informacija.