Stara cena |
1.200 din |
|
Cena: |
Stanje: | Nekorišćen |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Pouzećem Lično |
Grad: |
Vračar, Beograd-Vračar |
Godina izdanja: 2015
ISBN: 978-86-7446-252-2 978-86-7446-252-0
Autor: Domaći
Jezik: Srpski
Stanje: Knjiga I - kao novo, nekorišćeno
Knjiga II - odlično, nekorišćeno - blago zatalasani listovi
Naslov: BG Priče I II
Autor: Zoran Lj. Nikolić
Izdavač: Večernje novosti
Pismo: Ćirilica
Povez: Tvrd
Format 30 cm
Str:
Str: 205 + 213
_____
Knjiga I:
Knjiga je nastala posle dvoipogodišnjeg rada autora Zorana Nikolića, koji je vredno istraživao i beležio priče o neobičnim ljudima, zanimljivoj istoriji, prepletanju prošlosti i sadašnjosti.
Kroz četiri poglavlja: Vanvremenske priče, Nezaboravni grad, Pečati prošlosti i Šarm prestonice Zoran Nikolić se seća i bezbrojnih anegdota gradskih novinara i kafanskih pustolovina, kada je Vlasta Popović objasnio klaustrofobiju kao pojam u kojem podrazumeva da je to `kada ideš prema kafani u kojoj smeš da piješ na crtu, bez dinara u džepu, ali se plašiš da je zatvorena`.
Knjiga vodi čitaoca u doba kada su spaljivane mošti Svetog Save, objašnjava kako su graditelji beogradskih podvožnjaka nailazili na kosti branitelja Beograda iz Prvog svetskog rata, do toga zašto je porodici Jovanović bilo važno da sačuva bakin buket sa venčanja iz Saborne crkve, iz 1910. godine, pa tako čini već 105 godina.
_____
Knjiga II:
Kroz četiri poglavlja u ovoj knjizi, autor se potrudio da što vernije dočara jedinstvenost beogradskog duha i provede čitaoce kroz svojevrstan vremeplov vanvremenskih ljudskih priča. Zbog čega su Ružica Sokić i Jovan Ćirilov priznali Vuku Bojoviću da su naučili da plivaju u bazenu za foke u zoološkom vrtu, kako je Formula 1 tutnjala oko Kalemegdana još 1939. godine, zašto je prvi putnički avion na jednom noćnom letu krenuo na put upravo iz Beograda... samo su deo urbanih priča koje će ova knjiga sačuvati za nove generacije.
- Moja želja je da upoznam čitaoce sa detaljima Beograda koji nisu opštepoznati, ali su doprineli tom šmeku koji je oduvek imao - objašnjava autor Zoran Nikolić.