Cena: |
Želi ovaj predmet: | 1 |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Ostalo (pre slanja) Lično |
Grad: |
Novi Sad, Novi Sad |
Jezik: Srpski
ISBN: Ss
Godina izdanja: Ss
Autor: Strani
Spoljašnjost kao na fotografijama, unutrašnjost u dobrom i urednom stanju!
Poverenje : društvene vrline i stvaranje prosperiteta
Zavod za udžbenike i nastavna sredstva 1997 449 strana
Briljantna studija o međusobnoj povezanosti ekonomskog i kulturnog života, Poverenje je takođe suštinski lek protiv sve većeg odlaska američke kulture u ekstremne oblike individualizma, koji će, ako se ne kontrolišu, imati strašne posledice po ekonomsko zdravlje nacije...
Jošihiro Fransis Fukujama (engl. Yoshihiro Francis Fukuyama; Čikago, 27. oktobar 1952) je američki društveni analitičar i politički komentator.
Biografija
Rođen je u Čikagu kao sin protestantskog propovednika. Diplomirao je klasične studije na Univerzitetu Kornel, a doktorirao iz oblasti političkih nauka na Harvardu[1].
Fukujama se intenzivno bavi temama demokratizacije i međunarodne političke ekonomije. U poslednjih nekoliko godina svoju pažnju usmjerava na ulogu kulture i društvenog kapitala u savremenom ekonomskom životu, kao i na društvene posledice tehnoloških promjena.
Profesor je međunarodne političke ekonomije i dekan na Visokoj školi međunarodnih studija u sklopu Univerziteta Džons Hopkins[2]. Član je savjeta predsjednika SAD za bioetiku. Ima počasne doktorate univerziteta u Konektikatu i Doenu. Član je američkog udruženja za političke nauke, Savjeta za spoljne odnose, Pacifičkog savjeta za međunarodnu politiku i Globalne poslovne mreže.
Knjiga Kraj istorije i poslednji čovjek objavljena je u SAD 1992. godine, štampana u preko dvadeset inostranih izdanja, prevedena i na srpski jezik. Bestseler je u Americi, Japanu, Francuskoj i Čileu, a dobila je i nagradu kritike lista „Los Anđeles tajms“ i nagradu „Kapri“ za italijansko izdanje.
Pre nego što je postao savetnik u Rand korporaciji bio je član grupe za političko planiranje pri američkom Stejt departmentu. Zakleti republikanac svetu je postao poznat po svom članku Kraj istorije? (1989) koji je kasnije razvio u knjigu Kraj istorije i poslednji čovek (1992). U njoj tvrdi da je istorija ideja okončana priznavanjem liberalne demokratije kao krajnjeg oblika vladavine čoveka. U knjigama Poverenje (1996) i Veliki raskid (1999) razmatra odnos između privrednog razvoja i društvenog jedinstva. Njegove ideje izvršile su snažan uticaj na novu desnicu.