Cena: |
Stanje: | Novo |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Pouzećem Lično |
Godina izdanja: 2004
ISBN: 86-7012-147-5
Autor: Domaći
Oblast: Pozorište
Jezik: Srpski
Miodrag Tabački, scenograf i kostimograf, diplomirao je arhitekturu na Arhitektonskom fakultetu i scenografiju na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Karijeru je počeo 1973. godine scenografijom za predstavu To se nikad ne zna Bernarda Šoa. Od tada je uradio scenografije i kostimografije za više od 250 predstava. Najveći broj njegovih radova nagrađen je na pozorišnim festivalima i sličnim manifestacijama.
Tabački je i profesor scenografije na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, na Fakultetu dramskih umetnosti na Cetinju. Kao gostujući profesor predavao je na Trent Univerzitetu u Notingemu, Engleska, i na više univerziteta u Sjedinjenim Američkim Državama.
Aktivni je član Komisije za scenografiju Svetskog udruženja scenografa i kostimografa – OISTAT.
Gordana Popović - Vasić:
Rođena u Skoplju 1948. godine. Diplomirani istoričar umetnosti. Za diplomski rad na temu `Enformel u Srbiji` dobila je Nagradu Pavle Beljanski 1972. godine. Saradnik Matice srpske u Novom Sadu na Umetničkim topografijama Sremskih Karlovaca i Sombora.
Od 1973. godine objavljuje članke, prikaze, kritike i prevode o primenjenoj i likovnoj umetnosti (III program Radio Beograda, International Weekly, Likovni život, Kerameiki Techni). Napisala niz uvodnih i studijskih tekstova za samostalne izložbe pojedinih umetnika (Miloš Ćirić, Vladimir Todorović, Novica Kocić, Bosa Kićevac, Velimir Vukićević, Miodrag Tabački) kao i više priloga o Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Zamislila i ostvarila nekoliko izložbi primenjenih umetnosti (34. Oktobarski salon, Retrospektiva nagrađenih primenjenih umetnika na Oktobarskom salonu 1967-2001).
Od 1973. godine zaposlena na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu kao bibliotekar gde radi na poslovima nabavke, organizacije i klasifikacije bibliotečkog fonda. Kao gost Svetskog poslovnog saveta (World Affair Concil-a) tokom 1976. obišla više javnih i stručnih biblioteka u Kaliforniji, SAD.
Član je Udruženja likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije (ULUPUDS), sekcija istoričara umetnosti, od 1987.godine
Irina Subotić:
Rođena u Beogradu 1941. godine. Diplomirala je na Odelenju za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta. Doktorirala na Ljubljanskom univerzitetu sa temom: `Likovni krug časopisa Zenit (1921 - 1926)`. Bila je kustos Muzeja Savremene umetnosti i Narodnog muzeja, a potom profesor istorije umetnosti na Akademiji Umetnosi u Novom Sadu, na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu i na Univerzitetu umetnosti.
Organizovala brojne izložbe u zemlji i inostranstvu. Objavila studije, kritike, eseje, monografije i predgovore za kataloge izložbi na 22 jezika. Sarađivala u časopisima: Umetnost, Polja, Arti, Telegram, Bolaffiarte, Opus International, Ligeia, Sinteza, Moment, Nenj Moment, Život umjetnosti, Problemite na iskustvo, Umeni, Syntheses, Le Arti, Journal of Decorative and Propaganda Art, i dr. Najvažnije publikacije: `Zenit i avangarda dvadesetih godina`, `Leonid Šejka`, `Stojan Ćelić`, `Olga Jančić`, `Ljubica Cuca Sokić`, `Konstruktivizam u Jugoslaviji`, `Od avangarde do Arkadije` i dr.
Član domaćih stručnih udruženja kao i Međunarodnog udruženja likovnih kritičara (AICA), Međunarodnog komiteta za muzeje (ICOM) i Europa Nostra. Dobitnica nagrade za najbolju kritiku o Pančevačkom bijenalu skulpture, zatim dva puta dobitnica nagrade Društva istoričara umetnosti za najbolju izložbu savremene umetnosti (za izložbu `Na iskustvima memorije` sa Gordanom Stanišić i za izložbu `Dosije Srbija` sa Borkom Pavićević i Anom Miljanić).