pregleda

Jerko Rošin KROV NAD OLTAROM / arhitektura


Cena:
4.290 din
Želi ovaj predmet: 2
Stanje: Polovan bez oštećenja
Garancija: Ne
Isporuka: BEX
Pošta
DExpress
Post Express
Lično preuzimanje
Plaćanje: Tekući račun (pre slanja)
PostNet (pre slanja)
Ostalo (pre slanja)
Pouzećem
Lično
Grad: Novi Sad,
Novi Sad
Prodavac

H.C.E (5790)

PREMIUM član
Član je postao Premium jer:
- ima 100 jedinstvenih pozitivnih ocena od kupaca,
- tokom perioda od 6 meseci uplati minimum 20.000 dinara na svoj Limundo račun.

99,84% pozitivnih ocena

Pozitivne: 9653

  Pošalji poruku

Svi predmeti člana


Kupindo zaštita

Godina izdanja: Ostalo
ISBN: Ostalo
Oblast: Arhitektura
Autor: Domaći
Jezik: Srpski

strana: 231
Povez: Tvrdi povez
God.izdanja: 2017.
Izdavač: Naklada Bošković, Split

Odlično stanje


Knjiga arhitekta Jerka Rošina u izdanju Naklade Bošković iz Splita

Zagreb, (IKA) – „Krov nad oltarom” naslov je nove knjige hrvatskog arhitekta Jerka Rošina u izdanju Naklade Bošković iz Splita, čije je predstavljanje održano u četvrtak 16. ožujka u Muzeju za umjetnost i obrt u Zagrebu. Knjigu su predstavili zagrebački arhitekt i redoviti profesor na Arhitektonskome fakultetu u Zagrebu prof. dr. Marijan Hržić, svećenik, književnik i šansonijer don Anton Šuljić te povjesničar književnosti, komparatist, novinar, političar i teatrolog prof. dr. Slobodan Prosperov Novak. Nakon uvodnih riječi nakladnika Zorana Boškovića, u kojima je detaljno predstavio autora i svakog predstavljača, o knjizi je najprije govorio prof. dr. Marijan Hržić, koji je uz Žanu Radetić, dipl. inž. arh., jedan od recenzenata knjige. Nazvavši Rošinov opus „liturgijskom arhitekturom”, prof. Hržić rekao je: „Arhitekti koji pišu najčešće baš i ne grade, a oni koji grade baš i ne pišu. Ali ipak ima i onih koji i grade i pišu, reklo bi se podjednako strastveno i podjednako dobro. Arhitekt Jerko Rošin jedan je od njih, malobrojnih. Predano i uspješno i piše i gradi, kao što nedvojbeno drži i do naslijeđa i do pripadnosti. Na ovim našim lijepim i nemirnim prostorima uz tu stazu oduvijek je išla i ona vjere, spajajući se ponekad s njome do neprepoznatljivosti. A kad se tom stazom hodilo, gradile su se crkve. Gradio ih je, gradi ih i dalje, Jerko, osebujan stvaralac i arhitekt žive i aktualne graditeljske aktivnosti, koji se izdvaja svojom nesvakidašnje umnoženom kreativnošću. Njegov raznolik i za aktivnog arhitekta vrlo opsežan publicistički i literarni rad već je itekako prepoznat u javnosti, kao i arhitektonski opus u domaćoj arhitektonskoj struci, u kojem sakralna gradnja ima osobito važno mjesto”, zaključio je prof. Marijan Hržić.
O prikladnosti te knjige s vremenom korizme u kojoj se predstavlja, govorio je don Anton Šuljić, uočivši najprije dizajnerski koncept boje koja se u liturgiji koristi u izrazito ozbiljnim razdobljima i prigodama, pa tako i u korizmi, a koji upućuje da je u knjizi riječ o nečem ozbiljnom i važnom. „Korizmenost sugerira prije svega neuobičajen izbor ljubičaste boje korica. No, i broj slova u naslovu knjige (Krov nad oltarom) te potpisi rimskim brojevima pod tim slovima sugeriraju 14 postaja križnoga puta. Je li autor svoje bavljenje sakralnom arhitekturom doživio kao korizmeni hod, odnosno kao muku? Bar po nekim rješenjima, kao i po nerealiziranim nacrtima – to bi se moglo reći. To bi se osobito odnosilo na monumentalnu crkvu Gospe Velikoga hrvatskoga krsnog zavjeta u Kninu. No, prikladno je da se u korizmi predstavlja ova knjiga i zbog toga što sakralna arhitektura u nas još uvijek nije uskrsnula do one razine koja bi se mogla nazvati vazmenom, dakle onom koja je prošla kroz mijenu i pokazala se u novosti stvaranja. Ona još uvijek mukotrpno traži svoj izraz i svoje pravo mjesto. Uzroci za to mogu biti i jesu višestruki: od arhitekata koji se sakralnom arhitekturom u svome školovanju najčešće nisu bavili do investitora (Crkve) koja vrlo često ne razumije arhitektonsku gramatiku. Kakogod bilo, ova knjiga zapravo prokazuje tu problematiku i kao takva ona je više no dobrodošla u našu javnost”, naglasio je Šuljić.
Povjesničar književnosti Slobodan Prosperov Novak izdvojio je uživanje s kojim je čitao Rošinovu knjigu, naglasivši kako je svoju Povijest hrvatske književnosti završio puno prije nego što je upoznao svekolik prozni i pjesnički opus Jerka Rošina, pa ga zbog toga nije mogao uvrstiti u tu ediciju, no kako njegovo djelo svakako zauzima važno mjesto u hrvatskoj književno-povijesnoj zbilji. Ključno mjesto u knjizi pridaje onim arhitektonskim projektima koji na kraju ipak nisu realizirani, smatrajući da im baš to daje posebnu umjetničku vrijednost.
Na kraju predstavljanja autor Jerko Rošin zahvalio je svim predstavljačima, struci, podupirateljima i svojoj obitelji na strpljivoj pratnji i konkretnoj potpori, jer Rošinov sin Stjepko potpisuje osebujan dizajn monografije u kojoj umjesto straničnika nalazimo križ koji cijeloj knjizi daje vizuru crkvena pročelja, a svoje stvaranje opisao je riječima: „Za projektiranje crkava dobro je poznavanje liturgije prijeko potrebno kao uvjet u rješavanju neke jednadžbe, ali potreban je i tzv. dovoljan uvjet bez kojega se ona ne može konačno riješiti. U rješavanju sakralne arhitekture to znači imati u sebi i potrebne vjerske duhovnosti, bar na razini traženja sebi potrebne duhovne povezanosti s Bogom. Dakle, ono što kao autori nosimo u svojoj čahuri tek je pretpostavka ljepote leptira koji će iz nje izletjeti u život.”
Ulomke iz knjige „Krov nad oltarom” čitali su glumački par Anja Šovagović Despot i Dragan Despot te pjevač Miroslav Škoro...

Skuplje knjige možete platiti na rate.

International shipping
Paypal only
(Države Balkana: Uplata može i preko pošte ili Western Union-a)

1 euro = 117.5 din

For international buyers please see instructions below:
To buy an item: Click on the red button KUPI ODMAH
Količina: 1 / Isporuka: Pošta / Plaćanje: Tekući račun
To confirm the purchase click on the orange button: Potvrdi kupovinu (After that we will send our paypal details)
To message us for more information: Click on the blue button POŠALJI PORUKU
To see overview of all our items: Click on Svi predmeti člana

Ako je aktivirana opcija besplatna dostava, ona se odnosi samo na slanje kao preporučena tiskovina ili cc paket na teritoriji Srbije.

Poštarina za knjige je u proseku 133-200 dinara, u slučaju da izaberete opciju plaćanje pre slanja i slanje preko pošte. Postexpress i kurirske službe su skuplje ali imaju opciju plaćanja pouzećem. Ako nije stavljena opcija da je moguće slanje i nekom drugom kurirskom službom pored postexpressa, slobodno kupite knjigu pa nam u poruci napišite koja kurirska služba vam odgovara.

Ukoliko još uvek nemate bar 10 pozitivnih ocena, zbog nekoliko neprijatnih iskustava, molili bi vas da nam uplatite cenu kupljenog predmeta unapred.

Novi Sad lično preuzimanje ili svaki dan ili jednom nedeljno zavisno od lokacije prodatog predmeta.

Našu kompletnu ponudu možete videti preko linka
https://www.kupindo.com/Clan/H.C.E/SpisakPredmeta
Ukoliko tražite još neki naslov koji ne možete da nađete pošaljite nam poruku možda ga imamo u magacinu.
Pogledajte i našu ponudu na limundu https://www.limundo.com/Clan/H.C.E/SpisakAukcija
Slobodno pitajte šta vas zanima preko poruka. Preuzimanje moguce u Novom Sadu i Sremskoj Mitrovici uz prethodni dogovor. (Većina knjiga je u Sremskoj Mitrovici, manji broj u Novom Sadu, tako da se najavite nekoliko dana ranije u slucaju ličnog preuzimanja, da bi knjige bile donete, a ako Vam hitno treba neka knjiga za danas ili sutra, obavezno proverite prvo preko poruke da li je u magacinu da ne bi doslo do neprijatnosti). U krajnjem slučaju mogu biti poslate i poštom u Novi Sad i stižu za jedan dan.

U Novom Sadu lično preuzimanje na Grbavici na našoj adresi ili u okolini po dogovoru. Dostava na kućnu adresu u Novom Sadu putem kurira 350 dinara.
Slanje nakon uplate na račun u Erste banci (ukoliko ne želite da plaćate po preuzimanju). Poštarina za jednu knjigu, zavisno od njene težine, može biti od 133-200 din. Slanje vise knjiga u paketu težem od 2 kg 250-400 din. Za cene postexpressa ili drugih službi se možete informisati na njihovim sajtovima.
http://www.postexpress.rs/struktura/lat/cenovnik/cenovnik-unutrasnji-saobracaj.asp

INOSTRANSTVO: Šaljem po dogovoru, ili po vašim prijateljima/rodbini ili poštom. U Beč idem jednom godišnje pa ako se podudare termini knjige mogu doneti lično. Skuplje pakete mogu poslati i po nekom autobusu, molim vas ne tražite mi da šaljem autobusima knjige manje vrednosti jer mi odlazak na autobusku stanicu i čekanje prevoza pravi veći problem nego što bi koštala poštarina za slanje kao mali paket preko pošte.

Ukoliko kupujete više od jedne knjige javite se porukom možda Vam mogu dati određeni popust na neke naslove.

Sve knjige su detaljno uslikane, ako Vas još nešto interesuje slobodno pitajte porukom. Reklamacije primamo samo ukoliko nam prvo pošaljete knjigu nazad da vidim u čemu je problem pa nakon toga vraćamo novac. Jednom smo prevareni od strane člana koji nam je vratio potpuno drugu knjigu od one koju smo mu mi poslali, tako da više ne vraćamo novac pre nego što vidimo da li se radi o našoj knjizi.
Ukoliko Vam neka pošiljka ne stigne za dva ili tri dana, odmah nas kontaktirajte za broj pošiljke kako bi videli u čemu je problem. Ne čekajte da prođe više vremena, pogotovo ako ste iz inostranstva, jer nakon određenog vremena pošiljke se vraćaju pošiljaocu, tako da bi morali da platimo troškove povratka i ponovnog slanja. Potvrde o slanju čuvamo do 10 dana. U 99% slučajeva sve prolazi glatko, ali nikad se ne zna.

Ukoliko uvažimo vašu reklamaciju ne snosimo troškove poštarine, osim kada je očigledno naša greška u pitanju.

Predmet: 67227437
strana: 231
Povez: Tvrdi povez
God.izdanja: 2017.
Izdavač: Naklada Bošković, Split

Odlično stanje


Knjiga arhitekta Jerka Rošina u izdanju Naklade Bošković iz Splita

Zagreb, (IKA) – „Krov nad oltarom” naslov je nove knjige hrvatskog arhitekta Jerka Rošina u izdanju Naklade Bošković iz Splita, čije je predstavljanje održano u četvrtak 16. ožujka u Muzeju za umjetnost i obrt u Zagrebu. Knjigu su predstavili zagrebački arhitekt i redoviti profesor na Arhitektonskome fakultetu u Zagrebu prof. dr. Marijan Hržić, svećenik, književnik i šansonijer don Anton Šuljić te povjesničar književnosti, komparatist, novinar, političar i teatrolog prof. dr. Slobodan Prosperov Novak. Nakon uvodnih riječi nakladnika Zorana Boškovića, u kojima je detaljno predstavio autora i svakog predstavljača, o knjizi je najprije govorio prof. dr. Marijan Hržić, koji je uz Žanu Radetić, dipl. inž. arh., jedan od recenzenata knjige. Nazvavši Rošinov opus „liturgijskom arhitekturom”, prof. Hržić rekao je: „Arhitekti koji pišu najčešće baš i ne grade, a oni koji grade baš i ne pišu. Ali ipak ima i onih koji i grade i pišu, reklo bi se podjednako strastveno i podjednako dobro. Arhitekt Jerko Rošin jedan je od njih, malobrojnih. Predano i uspješno i piše i gradi, kao što nedvojbeno drži i do naslijeđa i do pripadnosti. Na ovim našim lijepim i nemirnim prostorima uz tu stazu oduvijek je išla i ona vjere, spajajući se ponekad s njome do neprepoznatljivosti. A kad se tom stazom hodilo, gradile su se crkve. Gradio ih je, gradi ih i dalje, Jerko, osebujan stvaralac i arhitekt žive i aktualne graditeljske aktivnosti, koji se izdvaja svojom nesvakidašnje umnoženom kreativnošću. Njegov raznolik i za aktivnog arhitekta vrlo opsežan publicistički i literarni rad već je itekako prepoznat u javnosti, kao i arhitektonski opus u domaćoj arhitektonskoj struci, u kojem sakralna gradnja ima osobito važno mjesto”, zaključio je prof. Marijan Hržić.
O prikladnosti te knjige s vremenom korizme u kojoj se predstavlja, govorio je don Anton Šuljić, uočivši najprije dizajnerski koncept boje koja se u liturgiji koristi u izrazito ozbiljnim razdobljima i prigodama, pa tako i u korizmi, a koji upućuje da je u knjizi riječ o nečem ozbiljnom i važnom. „Korizmenost sugerira prije svega neuobičajen izbor ljubičaste boje korica. No, i broj slova u naslovu knjige (Krov nad oltarom) te potpisi rimskim brojevima pod tim slovima sugeriraju 14 postaja križnoga puta. Je li autor svoje bavljenje sakralnom arhitekturom doživio kao korizmeni hod, odnosno kao muku? Bar po nekim rješenjima, kao i po nerealiziranim nacrtima – to bi se moglo reći. To bi se osobito odnosilo na monumentalnu crkvu Gospe Velikoga hrvatskoga krsnog zavjeta u Kninu. No, prikladno je da se u korizmi predstavlja ova knjiga i zbog toga što sakralna arhitektura u nas još uvijek nije uskrsnula do one razine koja bi se mogla nazvati vazmenom, dakle onom koja je prošla kroz mijenu i pokazala se u novosti stvaranja. Ona još uvijek mukotrpno traži svoj izraz i svoje pravo mjesto. Uzroci za to mogu biti i jesu višestruki: od arhitekata koji se sakralnom arhitekturom u svome školovanju najčešće nisu bavili do investitora (Crkve) koja vrlo često ne razumije arhitektonsku gramatiku. Kakogod bilo, ova knjiga zapravo prokazuje tu problematiku i kao takva ona je više no dobrodošla u našu javnost”, naglasio je Šuljić.
Povjesničar književnosti Slobodan Prosperov Novak izdvojio je uživanje s kojim je čitao Rošinovu knjigu, naglasivši kako je svoju Povijest hrvatske književnosti završio puno prije nego što je upoznao svekolik prozni i pjesnički opus Jerka Rošina, pa ga zbog toga nije mogao uvrstiti u tu ediciju, no kako njegovo djelo svakako zauzima važno mjesto u hrvatskoj književno-povijesnoj zbilji. Ključno mjesto u knjizi pridaje onim arhitektonskim projektima koji na kraju ipak nisu realizirani, smatrajući da im baš to daje posebnu umjetničku vrijednost.
Na kraju predstavljanja autor Jerko Rošin zahvalio je svim predstavljačima, struci, podupirateljima i svojoj obitelji na strpljivoj pratnji i konkretnoj potpori, jer Rošinov sin Stjepko potpisuje osebujan dizajn monografije u kojoj umjesto straničnika nalazimo križ koji cijeloj knjizi daje vizuru crkvena pročelja, a svoje stvaranje opisao je riječima: „Za projektiranje crkava dobro je poznavanje liturgije prijeko potrebno kao uvjet u rješavanju neke jednadžbe, ali potreban je i tzv. dovoljan uvjet bez kojega se ona ne može konačno riješiti. U rješavanju sakralne arhitekture to znači imati u sebi i potrebne vjerske duhovnosti, bar na razini traženja sebi potrebne duhovne povezanosti s Bogom. Dakle, ono što kao autori nosimo u svojoj čahuri tek je pretpostavka ljepote leptira koji će iz nje izletjeti u život.”
Ulomke iz knjige „Krov nad oltarom” čitali su glumački par Anja Šovagović Despot i Dragan Despot te pjevač Miroslav Škoro...
67227437 Jerko Rošin KROV NAD OLTAROM / arhitektura

LimundoGrad koristi kolačiće u statističke i marketinške svrhe. Nastavkom korišćenja sajta smatramo da ste pristali na upotrebu kolačića. Više informacija.