Cena: |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Lično |
Grad: |
Vlasotince, Vlasotince |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: 1980
Jezik: Nemački
Oblast: Šah
Autor: Strani
Tvrd povez, br.strana 200, sedmo izdanje, Berlin 1979 god. Autor - Emil Gelenczei.
Stanje - vrlo dobro 4+ (veoma dobro ocuvana)
200 Brzih Pobeda (7.Auflage)
Knjiga za sve koji vole sah. Autor prikazuje 200 kratkih i poucnih partija, brzih sahovskih pobeda. U partijama se primenjuju zamke sa svojim cesto elegantnim i iznenadjujucim efektom. Partije su namenjene pre svega zabavi, da ilustruju citaocu lepotu saha i da prodube njegov interes za ovu igru.
Takodje autor prikazuje i neke zamke koje su vezane za karakteristicne partije u sahovskim otvaranjima gde samo jedan pogresan potez dovodi do sloma i sto je veoma vazno - gde zamke ne mogu da se izbegnu.
Dijagrami pregledni, notacija je ok, sve je lako za pregled, tekst i komentari su na nemackom jeziku. Partije su date uglavnom prema odabiru sahovskih otvaranja (otvorene, polu-otvorene i zatvorene igre)
Najvecu korist iz ove knjige imace kategorisani sahisti koji se samostalno usavrsavanju.
Takodje namenjena je i trenerima koji rade sa mladim sahistima
kontakt preko poruka