Cena: |
Želi ovaj predmet: | 2 |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Pouzećem Lično |
Grad: |
Novi Sad, Novi Sad |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: K117
Jezik: Srpski
Autor: Strani
U dobrom stanju! Engleski jezik!
As bad as they are, why aren’t terrorists worse? With biological, chemical, and nuclear weapons at hand, they easily could be. And, as this chilling book suggests, they soon may well be. A former member of the National Security Council staff, Jessica Stern guides us expertly through a post–Cold War world in which the threat of all-out nuclear war, devastating but highly unlikely, is being replaced by the less costly but much more imminent threat of terrorist attacks with weapons of mass destruction.
According to Stern, several factors increase the probability of a major incident. Most important is the emergence of a new breed of terrorists—violent right-wing extremists, apocalyptic groups, and millenarian cults, all less constrained than their predecessors by traditional ethics or political pressures and more capable of recruiting scientists. Such scientists, including unemployed Soviet weapons experts, and the dissemination of know-how about nuclear, biological, and chemical weapons in books and on the Internet heighten the risk. Stern also warns us of the risks posed by the weak states and atomized societies left in the Cold War’s wake, including the dangers of theft and smuggling of nuclear and chemical materials from former Soviet facilities.
Written from an insider’s perspective, The Ultimate Terrorists depicts a not-very-distant future in which both independent and state-sponsored terrorism using weapons of mass destruction could actually occur. But Stern also holds out hope for new technologies that might combat this trend, and for legal and political remedies that would improve public safety without compromising basic constitutional rights.
Koliko god bili loši, zašto teroristi nisu lošiji? Sa biološkim, hemijskim i nuklearnim oružjem lako bi mogli biti. I, kao što ova hladna knjiga sugeriše, uskoro će možda biti. Bivši član osoblja Vijeća za nacionalnu sigurnost, Jessica Stern nas stručno vodi kroz svijet nakon Hladnog rata u kojem se prijetnja općeg nuklearnog rata, razarajući, ali vrlo malo vjerojatan, zamjenjuje manje skupom, ali mnogo neizbježnijom prijetnjom. terorističkih napada oružjem za masovno uništenje.
Prema Sternu, nekoliko faktora povećava verovatnoću velikog incidenta. Najvažnije je pojavljivanje nove vrste terorista - nasilnih desničarskih ekstremista, apokaliptičnih grupa i milenarnih kultova, koji su manje tradicionalni etički ili politički pritisci, a manje sposobni za regrutovanje naučnika. Takvi naučnici, uključujući nezaposlene sovjetske stručnjake za oružje, i širenje znanja o nuklearnom, biološkom i kemijskom oružju u knjigama i na internetu povećavaju rizik. Stern nas takođe upozorava na rizike koje predstavljaju slabe države i atomizirana društva ostavljena za sobom, uključujući opasnosti od krađe i krijumčarenja nuklearnih i hemijskih materijala iz bivših sovjetskih objekata.
Napisana iz perspektive insajdera, Ultimativni teroristi prikazuju ne tako daleku budućnost u kojoj bi se mogao desiti i nezavisni i državno sponzorisani terorizam koji koristi oružje za masovno uništenje. Međutim, Stern takođe izražava nadu za nove tehnologije koje bi mogle da se izbore sa ovim trendom, kao i za pravne i političke mere koje bi poboljšale javnu bezbednost bez ugrožavanja osnovnih ustavnih prava.
Jessica Eve Stern (rođena 11. februara 1958) je američki naučnik i akademik o terorizmu. Stern je profesor istraživanja na Pardee školi za globalne studije na Bostonskom univerzitetu. Ranije je bila predavač na Harvardu. Ona služi u Hoover Institution Task Force o nacionalnoj sigurnosti i zakonu. [1] Godine 2001. predstavljena je u seriji časopisa Time Magazine o inovatorima. [2] Godine 2009. dobila je stipendiju Guggenheim za svoj rad na traumi i nasilju. Njena najnovija knjiga je ISIS: Država terora, koautor sa J.M. Berger.
Stern je bio član osoblja Saveta za nacionalnu bezbednost predsednika Bila Klintona od 1994. do 1995. godine kao direktor za ruska, ukrajinska i evroazijska pitanja. Od 1998. do 1999. godine bila je saradnica za superterorizam pri Savjetu za vanjske odnose; od 1995. do 1996. bila je nacionalna saradnica na Hoover instituciji Univerziteta Stanford, gdje je članica Radne grupe za nacionalnu sigurnost i pravo. Stern je bio postdoktorski analitičar za Nacionalnu laboratoriju Lavrence Livermore od 1992. do 1994. godine, gdje je analizirala politička zbivanja u Rusiji koja su mogla ugroziti nuklearni materijal ili fisijski materijal za upotrebu od strane terorista. Stern je član Trilateralne komisije i Vijeća za vanjske odnose. Imenovana je za člana Saveta za međunarodne odnose za međunarodne odnose, nacionalnog saradnika u Hoover Institution, saradnika Svetskog ekonomskog foruma i saradnika na Harvardu MacArthur.
Godine 2009. bila je saradnica u Guggenheim Fondaciji, [3] Iaddo kolonija za umetnost, [4] MacDovell kolonija [5] i takođe je bila Erikson stipendista na Institutu Erik Erikson. [6]
Stern je profesor istraživanja na Fakultetu globalnih studija Frederick S. Pardee i Univerziteta u Bostonu. [7]
Od 1999. do 2016. Stern je bio predavač o antiterorizmu i pravu na Pravnom fakultetu u Harvardu [8] i Harvardskoj školi Kennedi.
Redovno se navode u govoru i debatnim studentima zbog širokog znanja o vanjskoj politici, okolini, prostoru, izborima na Haitiju, predsjedničkoj kampanji Donalda Trumpa i finansijskim tržištima.
Ona je bila član savetodavnog odbora Komiteta američke advokatske komore o sprovođenju zakona i nacionalnoj bezbednosti i uredništvima Aktuelne istorije i biltena atomskih naučnika.
Stern je trenutno saradnik u FKSB Centru za zdravlje i ljudska prava na Harvardskoj školi javnog zdravlja, a ona je napredni akademski kandidat na Institutu za psihoanalizu u Masačusetsu.
Objavljeni radovi
Stern je koautor ISIS-a: Stanje terora (2015) sa JM Berger-om, [9] Stern autor Denial: Memoir of Terror (2010), Teror u ime Boga: Zašto religiozni militanti ubijaju (2004), [10] i The Ultimate Terrorists (2001). Ona je takođe objavila članke [11] o terorizmu i oružju za masovno uništenje.
Прикажи мање