| Cena: |
| Stanje: | Polovan bez oštećenja |
| Garancija: | Ne |
| Isporuka: | Pošta Post Express |
| Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) |
| Grad: |
Vršac, Vršac |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: 1969
Jezik: Srpski
Autor: Strani
Dobro očuvana knjiga , nema omotnicu , na predlistu pečat unutrašnjost knjige odlična , stanje vidljivo na slikama
Knjiga „1000 godina dubrovačkog brodarstva”, čiji je autor Josip Luetić (često pogrešno navođen kao Luletić), predstavlja jedno od najznačajnijih dela hrvatske pomorske istoriografije.
Tema: Knjiga pruža sveobuhvatan hronološki pregled razvoja pomorstva u Dubrovniku, od ranog srednjeg veka i uspona Dubrovačke republike, preko zlatnog doba jedrenjaka u 16. veku, pa sve do modernog doba i parobrodarstva.
Sadržaj: Luetić detaljno analizira tipove brodova (poput poznate dubrovačke koke i nave), trgovačke rute, organizaciju pomorskog života, zakonsku regulativu i uticaj koji je brodarstvo imalo na ekonomsku i političku moć grada.
Značaj: Autor je bio dugogodišnji kustos i direktor Pomorskog muzeja u Dubrovniku, pa se knjiga temelji na ekstenzivnom arhivskom istraživanju i autentičnim dokumentima iz Dubrovačkog arhiva.