Cena: |
Želi ovaj predmet: | 2 |
Stanje: | Polovan sa vidljivim znacima korišćenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) PostNet (pre slanja) Lično |
Grad: |
Beograd-Vračar, Beograd-Vračar |
ISBN: -
Godina izdanja: 1966
Autor: Domaći
Oblast: Slikarstvo
Jezik: Srpski
Naslov: Staro srpsko slikarstvo
Autor: Svetozar Radojčić
Izdavač: Beograd : Nolit
Pismo: latinica
Br. strana: 357 ; ilustr.
Format: 24 cm
Povez: tvrdi, platneni, zlatotisak
Listovi su čisti, nigde nema obeležavanja, dopisivanja, magarećih ušiju, i sl., ali je po knjizi proliveno nešto tečnosti uz riknu kada se gleda `odozgo` tako da u knjizi postoji fleka na poslednjih stotinak strana koja je najveća uz zadnju stranu korica i koja se smanjuje prema prednjoj strani knjige - može se videti na slikama. Korice su kao na slici. Veliki broj ilustracija: 13 tabli u boji, 49 tabli (minijature u tekstu) + 112 crno-belih tabli.
Na predlistu posveta i potpis patrijarha Germana!
Po oceni stručnjaka najbolju knjigu o starom srpskom slikarstvu napisao je Svetozar Radojčić (1909-1978), akademik i profesor istorije umetnosti na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Knjigu je pisao dugo i ona je rezultat njegovog velikog iskustva, vrlo obimnih terenskih istraživanja, odličnog poznavanja srednjovekovne evropske i vizantijske umetnosti i njegovog besprekornog arheološkog, filološkog i istorijskoumetničkog obrazovanja. Namera mu je bila da sačini iscrpni pregled slikarskog stvaranja Srba – fresaka, ikonopisa i minijature – od njihovog uključivanja u kulturnu zajednicu evropskih naroda u XI veku, do gubitka državne samostalnosti sredinom XV stoleća. Po tako široko sprovedenom zahvatu knjiga Staro srpsko slikarstvo bila je i ostala jedinstvena u našoj sredini od njenog prvog objavljivanja 1966. godine pa do danas.
Sadržaj:
◾ Uvod
◾ Počeci slikarstva kod Srba
◾ Monumentalni stil
◾ Narativni stil (1300-1370)
◾ Dekorativni stil (1370 - 1459)
◾ Table
◾ Indeksi
◾ Spisak likovnih priloga
Pažljivo pogledajte sve slike!
Crkveno slikarstvo | Srbija | 11-15v | Freske | Manastiri | Srbija | 11-15v
Pogledajte i ostale knjige iz oblasti slikarstvo koje trenutno imam u ponudi: https://www.kupindo.com/pretraga.php?Grupa=361&fv=94365&Pretraga=&CeleReci=0&UNaslovu=0&Prodavac=bebaimoca&Okrug=-1&Opstina=-1&CenaOd=&CenaDo=&submit=tra%C5%BEi
autogram