pregleda

Milan Đorđević - LOGOSNI INTEGRAL JEZIKA


Cena:
1.000 din
Stanje: Polovan sa vidljivim znacima korišćenja
Garancija: Ne
Isporuka: Pošta
CC paket (Pošta)
Post Express
Lično preuzimanje
Plaćanje: Tekući račun (pre slanja)
PostNet (pre slanja)
Pouzećem
Lično
Grad: Beograd-Čukarica,
Beograd-Čukarica
Prodavac

drinos (10815)

PREMIUM član
Član je postao Premium jer:
- ima 100 jedinstvenih pozitivnih ocena od kupaca,
- tokom perioda od 6 meseci uplati minimum 20.000 dinara na svoj Limundo račun.

100% pozitivnih ocena

Pozitivne: 27932

Moj Dućan Moj Dućan

  Pošalji poruku

Svi predmeti člana


Kupindo zaštita

ISBN: Ostalo
Godina izdanja: 2014
Autor: Domaći
Jezik: Srpski

Логосни (инте)грал језика / Милан Ђорђевић ;
Београд : Пешић и синови, 2014 ,
Fizički opis 365 стр. : ауторова слика ; 20 cm

Библиотека ǂНово доба / [Пешић и синови] ; ǂкњ. 8

Napomene Тираж 300.
Стр. 7-9: О књизи `Логосни (инте)грал језика` / Милоје М. Ракочевић
Стр. 361-162: Поговор / Ђорђе Коруга
Белешка о аутору: стр. 363.
Напомене и библиогрфске референце уз текст.
Математичка лингвистика --
Структурална лингвистика-- Filozofija jezika --

Očuvanost 4- ; na prvih nekoliko strana ima manjih podvlačenja suvom olovkom.


ЗОРАН М. МАНДИЋ

САГЛЕДАВАЊЕ ПРОЦЕСА УЗВИШЕНЕ ДУХОВНЕ ЦЕЛОВИТОСТИ ЈЕЗИКА

(Мр Милан Ђорђевић: Логосни (инте)грал језика, Пешић и синови, Београд, 2014.)

Књига Логосни (инте)грал језика је нова карика у замашном књижевно-истраживачком раду београдског писца мр Миланa Ђорђевића (Горњи Милановац, 1938.), која се мозаички уклапа са материјом његових претходно објављених наслова: Математичка лингвистика и песништво (1987) и Coincidentia oppositorum у песништву (1999), а у којима је спровео теоријску анализу усмерену на откривање изворног сродства певања, мишљења писања у структури карактера песничког језика. Ђорђевић је аутор и књиге Право у херменеутичком кругу (2002), која је осмишљена у формату научне студије о правном феномену по методологији филозофско-лингвистички проширеног херменеустичког опсега његовог семиолошког, археолошког и мисаоног дела. Резултатима тог ноума, функцијама научне теорије (искуствена, хеуристичка, логичка, утилитарна) придодата је и херменеутичка функција као стратегија синтезе. У библографском попису овог аутора налазе се и јединице две песничке књиге Звоно земље (1975) и Делта (1981) у чијим је „аркама“ запловио морем своје књижевне каријере, током које је био главни и одговорни уредник часописа: Огњиште, Књижевност и Serbien literary magazine.
За стубно полазиште књиге Логосни (инте)грал језика Ђорђевић је метафорички, на фону компаративног сагледавања функције, историје рада и одраза институције језика, употребио „интеграл“, као један од најважнијих појмова математичке анализе са предикатима који легитимишу дух синтезиске „разбрајалице“ његових неодређених и одређених функција у пољу свеобухватног инверзног диференцирањах њихових примитивних и интегралних сума. Суштина идеје таквог теоријског приступа концепцијски је ситуирана у покушају оспољавања логосног коментара и приказа „језика прије језика“. На том путу он је на оргиналан начин истакао био-психо-информациони темељ културе и филозофије језика и његовог археотиполошког смисла, позивајући се притом на став др Радивоја Пешића по коме је човек и биолошки писмен. У предговору ове књиге један од њених рецензената Милоје М. Ракочевић истиче да је ова књига написана са циљем по коме се биће и природа језика, као систем система, мора разумевати кроз јединство свих језичких нивоа и узвишене духовне целовитост. Теоријски систем истраживања те идеје Ђорђевић је аналитички и то на веома оргиналан начин пласирао кроз више поглавља: Нова лингвистичка парадигма, Фонема као неуролошка инскрипција, Фонемометријски ниво језика, Парадигматична трострукост у језику, Питање фонемометријског изоморфизма као оријентације у језику, Језик прије језика као предразумевајућа инстанца важења, Питање језика прије певања и мишљења, Смисао појма раније у граматичком језику, Реченица као универзални пропозициони модел, Фонемско-фонетска артикулација, Граматички и логички смисао језика, Интенционалност као интеграл мишљења и речи (истовременост разлике и идентитета, казивања и казаног)... Веома инспиративно је и поглавље под насловом Винчанска граматолошка парадигма. У истом тексту аутор се позива на речи Жака Дериде по којима су „најчвршћи темељи наших филозофских појмова одређени односима логоса и писма, са напоменом да су размишљања о бити: математике, политике, економије, технике и права у најприснијој вези са размишљањима и обавештеношћу о повести писма“. У истом тексту аутор пишући о расветљавању егзистенције у трансцедирању знака према свести, истиче значај и важност граматолошке про-је-кције у системима писма Лепенског вира и Винчанског писма професора Пешића, који је открио онај битни светлосни облик (forma substantialis) преко кога нам је посредовано разумевање и самог бивствовања. Аутор у књизи цитира бројне источне и западне филозофе, мислиоце, граматологе, писце, лингвисте и теоретичаре: Блеза Паскала, Карл-Ото Апела, Мишу Крунића, Ханд Георг Адамера, др Бошка Томашевића, Ненада Мишчевића, Ернста Касирера, Ђуру Коругу, Гаја Петровића, Мартина Хајдегера, Вилхелма фон Хумболта, Умберта Ека и др. За потврде неких истражаивања аутор је користио и фрагменте из поезије П.П. Његоша и неколицине савремених српских песника.


Речју, како у поговору виспрено истиче др Ђуро Коруга, аутор се у овој замашној филозофско-лингвистичкој студији залаже за доказе о генетској предиспозицији за писменост човека на бази логичког кавдрата као оруђа за везу унутрашњег и спољног света, а све то кроз прелиставање меморије рациа о постојању исходишта митолошког бића у нама, које своје корене има у старом Египту, Хоровом оку, где „логички квадрат четири круга“ представља (инте)грал информационог бића по себи, за себе и за друге. У једном делу лингвистичке равни ове књиге њен аутор наводи мисао Герхарда Кауфмана по којој „певати значи пустити да из речи зазвучи прареч“

Knjige možete preuzeti: 1. Poštom - preporučena tiskovina ili paket, plaća se unapred na račun ili preko postneta. Poštarina je od 190 do 264 rsd za tiskovine , paketi od 340 do 700 rsd za plaćanje unapred. Ove pošiljke donose poštari ili vam ostavljaju obaveštenje da ih preuzmete u pošti.

2. Poštanski paket pouzećem (CC paket), ova pošiljka se uglavnom preuzima na šalteru pošte.

3. Postekspres pouzećem. Poštarina je od 600 dinara pa naviše što zavisi od težine pošiljke.
4. Postekspres posle uplate unapred, sami plaćate poštarinu pri prijemu od 420 rsd pa naviše, zavisi od težine.
Postekspres ili brza pošta, ove pošiljke donose kuriri na adresu. Ako niste na adresi ostavljaju vam obaveštenje da ih preuzmete u pošti.
5. Postekspres isporuka u pošti, sami sa brojem pošiljke preuzimate na šalteru pošte koju izaberete, može i pouzećem ili posle uplate unapred.
- Ili lično na adresi prodavca Cerak Ulica Kadinjača ili ispred obližnjeg Maksija u Jablaničkoj ulici.
- Takođe donosim knjige do Zelenog venca (ulaz u Mek) ili kod pošte u Zmaj Jovinoj ili ispred Doma omladine u popodnevnim satima 15 - 17 u dogovoreno vreme (osim nedelje).

Načini plaćanja:
- Uplata na račun: 205-9001005917386-97 NLB Komercijalna banka
ili :
- POSTNET UPLATA U POŠTI na ime prodavca i broj telefona.

--------------------------------------------------
- Knjige su korišćene ili antikvarne u dobrom stanju, ocena očuvanosti 3, 4, 5.
-------------------------------------------------------
- Ako šaljem knjigu na drugu adresu obavestite me odmah po kupovini a svakako pre uplate. Potrebno je da kupac ima preciznu adresu za prijem pošiljke, puno ime, tačan naziv ulice, broj kuće ili zgrade sa brojem stana. Ako se šalje na adresu firme navesti njen naziv.
-------------------------------------------------------------
Za inostranstvo šaljem manje pošiljke, plaća se unapred preko WU , MoneyGram ili Ria Money servisa ili preko međunarodne poštanske uputnice. Poštarina je od 20 evra pa naviše.

Ne šaljem pouzećem kupcima sa 0 ocena ili sa više negativnih.
-------------------------------------------------------------
Postoji problem sa slanjem knjiga na Kosovo i Metohiju pa bih molio kupce sa tog prostora da za sada ne kupuju knjige.

Katalog knjiga:
http://drinos.kupindo.com/kupindo

Predmet: 80849045
Логосни (инте)грал језика / Милан Ђорђевић ;
Београд : Пешић и синови, 2014 ,
Fizički opis 365 стр. : ауторова слика ; 20 cm

Библиотека ǂНово доба / [Пешић и синови] ; ǂкњ. 8

Napomene Тираж 300.
Стр. 7-9: О књизи `Логосни (инте)грал језика` / Милоје М. Ракочевић
Стр. 361-162: Поговор / Ђорђе Коруга
Белешка о аутору: стр. 363.
Напомене и библиогрфске референце уз текст.
Математичка лингвистика --
Структурална лингвистика-- Filozofija jezika --

Očuvanost 4- ; na prvih nekoliko strana ima manjih podvlačenja suvom olovkom.


ЗОРАН М. МАНДИЋ

САГЛЕДАВАЊЕ ПРОЦЕСА УЗВИШЕНЕ ДУХОВНЕ ЦЕЛОВИТОСТИ ЈЕЗИКА

(Мр Милан Ђорђевић: Логосни (инте)грал језика, Пешић и синови, Београд, 2014.)

Књига Логосни (инте)грал језика је нова карика у замашном књижевно-истраживачком раду београдског писца мр Миланa Ђорђевића (Горњи Милановац, 1938.), која се мозаички уклапа са материјом његових претходно објављених наслова: Математичка лингвистика и песништво (1987) и Coincidentia oppositorum у песништву (1999), а у којима је спровео теоријску анализу усмерену на откривање изворног сродства певања, мишљења писања у структури карактера песничког језика. Ђорђевић је аутор и књиге Право у херменеутичком кругу (2002), која је осмишљена у формату научне студије о правном феномену по методологији филозофско-лингвистички проширеног херменеустичког опсега његовог семиолошког, археолошког и мисаоног дела. Резултатима тог ноума, функцијама научне теорије (искуствена, хеуристичка, логичка, утилитарна) придодата је и херменеутичка функција као стратегија синтезе. У библографском попису овог аутора налазе се и јединице две песничке књиге Звоно земље (1975) и Делта (1981) у чијим је „аркама“ запловио морем своје књижевне каријере, током које је био главни и одговорни уредник часописа: Огњиште, Књижевност и Serbien literary magazine.
За стубно полазиште књиге Логосни (инте)грал језика Ђорђевић је метафорички, на фону компаративног сагледавања функције, историје рада и одраза институције језика, употребио „интеграл“, као један од најважнијих појмова математичке анализе са предикатима који легитимишу дух синтезиске „разбрајалице“ његових неодређених и одређених функција у пољу свеобухватног инверзног диференцирањах њихових примитивних и интегралних сума. Суштина идеје таквог теоријског приступа концепцијски је ситуирана у покушају оспољавања логосног коментара и приказа „језика прије језика“. На том путу он је на оргиналан начин истакао био-психо-информациони темељ културе и филозофије језика и његовог археотиполошког смисла, позивајући се притом на став др Радивоја Пешића по коме је човек и биолошки писмен. У предговору ове књиге један од њених рецензената Милоје М. Ракочевић истиче да је ова књига написана са циљем по коме се биће и природа језика, као систем система, мора разумевати кроз јединство свих језичких нивоа и узвишене духовне целовитост. Теоријски систем истраживања те идеје Ђорђевић је аналитички и то на веома оргиналан начин пласирао кроз више поглавља: Нова лингвистичка парадигма, Фонема као неуролошка инскрипција, Фонемометријски ниво језика, Парадигматична трострукост у језику, Питање фонемометријског изоморфизма као оријентације у језику, Језик прије језика као предразумевајућа инстанца важења, Питање језика прије певања и мишљења, Смисао појма раније у граматичком језику, Реченица као универзални пропозициони модел, Фонемско-фонетска артикулација, Граматички и логички смисао језика, Интенционалност као интеграл мишљења и речи (истовременост разлике и идентитета, казивања и казаног)... Веома инспиративно је и поглавље под насловом Винчанска граматолошка парадигма. У истом тексту аутор се позива на речи Жака Дериде по којима су „најчвршћи темељи наших филозофских појмова одређени односима логоса и писма, са напоменом да су размишљања о бити: математике, политике, економије, технике и права у најприснијој вези са размишљањима и обавештеношћу о повести писма“. У истом тексту аутор пишући о расветљавању егзистенције у трансцедирању знака према свести, истиче значај и важност граматолошке про-је-кције у системима писма Лепенског вира и Винчанског писма професора Пешића, који је открио онај битни светлосни облик (forma substantialis) преко кога нам је посредовано разумевање и самог бивствовања. Аутор у књизи цитира бројне источне и западне филозофе, мислиоце, граматологе, писце, лингвисте и теоретичаре: Блеза Паскала, Карл-Ото Апела, Мишу Крунића, Ханд Георг Адамера, др Бошка Томашевића, Ненада Мишчевића, Ернста Касирера, Ђуру Коругу, Гаја Петровића, Мартина Хајдегера, Вилхелма фон Хумболта, Умберта Ека и др. За потврде неких истражаивања аутор је користио и фрагменте из поезије П.П. Његоша и неколицине савремених српских песника.


Речју, како у поговору виспрено истиче др Ђуро Коруга, аутор се у овој замашној филозофско-лингвистичкој студији залаже за доказе о генетској предиспозицији за писменост човека на бази логичког кавдрата као оруђа за везу унутрашњег и спољног света, а све то кроз прелиставање меморије рациа о постојању исходишта митолошког бића у нама, које своје корене има у старом Египту, Хоровом оку, где „логички квадрат четири круга“ представља (инте)грал информационог бића по себи, за себе и за друге. У једном делу лингвистичке равни ове књиге њен аутор наводи мисао Герхарда Кауфмана по којој „певати значи пустити да из речи зазвучи прареч“
80849045 Milan Đorđević - LOGOSNI INTEGRAL JEZIKA

LimundoGrad koristi kolačiće u statističke i marketinške svrhe. Nastavkom korišćenja sajta smatramo da ste pristali na upotrebu kolačića. Više informacija.