Cena: |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Ostalo (pre slanja) Lično |
Grad: |
Novi Sad, Novi Sad |
Jezik: Srpski
ISBN: Ss
Godina izdanja: Ss
Autor: Strani
Spoljašnjost kao na fotografijama, unutrašnjost u dobrom i urednom stanju! Knjiga br 4 nema omot, unutrasnjost svoh knjiga u super stanju!
Knjiga br 1 ima pecat!
1. Muškarci i žene
2. Bujice, tijela, povijest
3. Masa i suprotni oblici
4. Muško tijelo i `bijeli teror`
Grafički zavod Hrvatske 1983 914 strana : ilustrovano
Klaus Theweleit (rođen 7. veljače 1942.) je njemački sociolog i pisac.
Život
Theweleit je rođen u Ebenrodeu, Istočna Pruska (danas Nesterov, Rusija), kao sin radnika željezničkog poduzeća i majke Židovke. O svom ocu je napisao sljedeće: `Iznad svega bio je željezničar, svim srcem, kako je govorio, a zatim i čovjek. Bio je dosta dobar čovjek i dobar fašist. Njegove batine koje je obilato i brutalno davao kao što je to bilo uobičajeno u njegovo vrijeme i u najboljoj namjeri bile su prve lekcije koje sam dobio o fašizmu, što sam tek kasnije u potpunosti otkrio.`[1]
Theweleit je studirao germanistiku i anglistiku u Kielu i Freiburgu. Od 1969. do 1972. radio je kao slobodnjak za javnu radiopostaju (Südwestfunk).
Napisao je svoju disertaciju Freikorpsliteratur und der Körper des soldatischen Mannes o Freikorps narativima, sub-književnosti koju su proizvele paravojne formacije organizirane u Freikorps, koje su se tijekom rane Weimarske republike borile protiv vanjskih ili unutarnjih neprijatelja. U akademskoj zajednici samo je nekoliko povjesničara čitalo i analiziralo ovu literaturu prije Theweleita. Njegova knjiga Männerphantasien (1977.); prevedeno kao Muške fantazije (1987), studija o `protofašističkoj svijesti` općenito, a posebno o tjelesnom iskustvu ovih bivših vojnika.[2] U cijeloj knjizi Theweleit koristi ideje, terminologiju i empirijsko iskustvo iz djela Margaret Mahler, Wilhelma Reicha, Gillesa Deleuzea, Félixa Guattarija, Melanie Klein i Michela Foucaulta među ostalima kako bi razvio svoju teoriju o `fašističkom muškom imprintingu i socijalizaciji`. U uvodu Theweleit ističe da su razgovori s Margaret Berger i njegovom suprugom Monikom Theweleit-Kubale (oboje imaju profesionalno kliničko iskustvo) imali važan utjecaj na knjigu, kao i povratne informacije Erharda Lucasa, vodećeg njemačkog ljevičarskog povjesničara Weimarskih nemira.[3]
Theweleit živi u Freiburgu, predaje u Njemačkoj, Sjedinjenim Državama, Švicarskoj i Austriji. Bio je predavač na Institutu za sociologiju Sveučilišta u Freiburgu i predavač na filmskoj akademiji u Berlinu. Od 1998. do umirovljenja bio je profesor za `umjetnost i teoriju` na Staatliche Akademie für Bildende Künste, umjetničkom koledžu, u Karlsruheu.