Cena: |
Želi ovaj predmet: | 1 |
Stanje: | Polovan bez oštećenja |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Lično |
Grad: |
Beograd-Zvezdara, Beograd-Zvezdara |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: 1988
Jezik: Srpski
Autor: Strani
Karl Jaspers - Anaksimander, Heraklit, Parmenid, Plotin, Anselmo, Laoce, Nagarđuna
Vuk Karadžić, Beograd, 1988
213 str.
meki povez
stanje: dobro
Biblioteka Zodijak #65
prevod Olga Kostrešević
Predmetne odrednice Filozofija
Filozofi – Biografije, metafizika
Veliki filozofi se tokom vremena zaboravljaju i ponovo otkrivaju. Oni nikada nisu dovoljno shvaćeni i sagledani. Ostaje tako kao da se ono što je veliko uvek mora otkriri, čak i kada se spolja čini sasvim poznatim. Ono zadržava svoju svežinu zahvaljujući izvornosti sa kojom se shvata u jednoj novoj generaciji, kao da je velikan tek sada došao do izražaja sa svojim bićem. Velikani su stupili u svet da bi ih čuli, ali oni stolećima mogu biti izgubljeni, sve dok neki čovek ne čuje njihov jezik.
Karl Jaspers, rođen u Oldenburgu 23. februara 1883, umro u Bazelu 26. februara 1969, studirao je pravo, medicinu i psihologiju. Od 1916. godine na Univerzitetu u Hajdelbergu predaje psihologiju, a od 1921. filozofiju. Godine 1937. izgubio je posao na koji je vraćen 1945. Od 1948. do 1961. predavao je filozofiju u Bazelu.
Prevod dela: Die grossen Philosophen. Bd. 1, Aus dem Ursprung denkende Metaphysiker : Anaximander, Heraklit, Parmenides, Plotin, Anselm, Laotse, Nagarjuna