| Cena: |
| Stanje: | Polovan bez oštećenja |
| Garancija: | Ne |
| Isporuka: | CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
| Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) PostNet (pre slanja) Ostalo (pre slanja) Lično |
| Grad: |
Beograd-Savski venac, Beograd-Savski venac |
Godina izdanja: 2001
Poreklo: Domaći izvođač
Izdavač: Jugovideo
Žanr: Ostalo, Pop, Rok
format: CDr
artist: V/A - razni izvođači (Serbia, Yugoslavia)
title: Festival vojničkih pesama i koračnica 2001: Četa korača u meni
release date: 2001
Label, Cat. No.: Jugovideo / Uprava Za Informisanje I Moral Generalštaba VJ, CD - 036
style: pop, rock, pop-rock, zabavna, vojna muzika
NOV, NIKAD PUŠTEN CD, NEW (5+). veoma retko izdanje, a posebno u `nevinom` stanju. Nikad pušten CD sa ovog festivala od pre četvrt veka nećete više nigde naći. Buklet ima 4 strane, ali je jednostrano štampan, unutrašnje strane su bele, a na disku je jednobojna crna sito-štampa. Relativno skromna oprema koja govori da je vojska posle 5. oktobra 2000. bila u teškoj finsnsijskoj situaciji, ali je ipak smogla snage da zabeleži ove pesme. Miloševićeva banda je ispraznila sve državne fondove, sklonila pare na Kipar da bi se lično bogatila, pa je nova demokratska vlast morala da nalazi načine da vraća dugove inostranstvu, kao i staru deviznu štednju koju je Milošević potrošio za svoje ratove koje je sve od reda gubio, i smanjivao zemlju koju je vodio, pa su nam na kraju oteli i Kosovo, što je direktna posledica njegove katastrofalne politike.
*******************
OTVORIO SAM RIZNICU - ARHIVU ROCK EXPRESSA. Tokom 12 godina (1997 - 2009) rada smo primili više hiljada promo diskova iz celog sveta. Odlučio sam da veći deo toga najzad stavim u prodaju, pa u narednim mesecima i godinama očekujte da ih polako postavljam, i iskoristite priliku da kupite neke danas izuzetno retke primerke muzičkih izdanja domaće i strane muzike rock, metal, punk, HC i drugih žanrova, od pre 20-25 godina. Posebno su danas retki promo primerci, koji su deljeni novinskim redakcijama, pa na njih obratite posebnu pažnju.
*******************
Veoma retko izdanje, objavljeno samo za interne potrebe vojske, koje se delilo u prigodnim situacijama u zatvorenim krugovima, i nikad nije bilo u slobodnoj prodaji. Veoma je važno jer su na disku zastupljeni poznati domaći pop i rock pevači na prelazu dva veka. Na Cd-u se nalaze originalni živi snimci sa festivala koji je prenosila i TV.
Dve pesme sa CD-a pevaju dvojica pevača hard`n`heavy benda TORNADO iz Novog Sada, kojima sam za Rock Express Records objavio 2 CD-a: Filip Žmaher i Zoran Šandorov. Rokere će, naravno, najviše zainteresovati numera koju peva Goran Šepa - Gale, legendarni vokal KERBERA. Ljubitelji zabavnjaka će uživati uz Žarka Dančua, Ružicu Čavić i Šćepu, a oni koji su voleli dance i euro-pop, mogu da se podseta glasova Ivane Jordan i Mari Mari, a tu je i operski pevač Oliver Njego. Ali sve to na stranu, sve to je manje bitno u poređenju sa jednom maestralnom pesmom kojom sam i ilustrovao ovaj oglas.
Reč je o numeri `Tango SMB` Željka Savića, poznatijeg kao jedinog ćlana BIJELOG DUGMETA koji je, pored Bregovića, svirao gitaru u bendu (istina, samo na jednoj USA-Canada turneji, ali .- malo li je i to?). Željka znam od kada je bio na muziku napaljeni tinejdžer koji je krajem 80-ih dolazio kod mene, tada studenta Fizike na PMF (tek kasnije završavam Pravo) da kupi notne knjige BIJELOG DUGMETA i BEATLES-a, koje je prodavala moja firma DREAMWORLD MUSIC SERVICE. Od tada, sa prekidima, traje naše druženje, i reč je o jednom od svega par ljudi koje sam uvek iskreno voleo, i koje ubrajam u najbliže prijatelje. Od njega sam i dobio opvaj CD pre četvrt veka, kao poklon i zahvalnost jer sam mu pomogao u pisanju pesme sa kojom je nastupio na ovom vojnom festivalu. Naime, Željko je (mudro) izbegao da služi vojsku, a ja sam odgulio 15 meseci u JNA (Visoko, pa Sarajevo), pa sam mu govorio izraze koje vojska koristi, i pričao o dnevnoj rutini, tj. šta se radi u kasarni od prve trube koju sam puštao iz Vojničkog kluba, pa do povečerja. Tako da je Željko u tekst ubacio termine koje sam mu diktirao: SDO, drnč, ciglu, džuboks i druge izraze. Pesma je fantastična i prikazuje samo mali deo raskošnog kompozitorskog talenta (podjednako je talentovan i kao gitarista, klavijaturista i pevač), i ostaje velika žal što je napravio neke pogrešne poteze, nije na vreme objavio rock album sa fenomenalnim rock hitovima `Devica`, `Aliluja` i dr. (tu i sebe krivim što ga nisam jače pritisnuo) - čime je osiromašio srpski rock u velikoj meri, ali to je već deo nekih drugih priča. Poslušajte Željkov `Tango SMB` - itekako vredi, pa recite da li sam preterao u hvalospevima!
(c) 2025 adv. Branko Rogošić
ex-gl.urednik Rock Expressa i Metal Expressa
1) TANJA TASIĆ - Vojniče moj
2) IVANA JORDAN - Duge noći
3) FILIP ŽMAHER - Jedna je otadžbina
4) NEVENA i KSENIJA PAVLOVIĆ - Molitva
5) ZORAN ŠANDOROV i ALEKSANDAR SREĆKOVIĆ - Koreni
6) GORAN ŠEPA - Leva desna - leva desna
7) RUŽICA ČAVIĆ - Horizonti
8) ŽARKO DANČUO - Napiši pismo vojniku
9) MARIJA ŠESTIĆ - Moj tata oficir
10) ŽELJKO SAVIĆ - Tango SMB
11) MARI MARI - Bože sačuvaj našu mladost
12) MILAN ŠĆEPOVIĆ - Slobodna zemlja
13) DEJAN PEŠIĆ i SLAVOLJUB STOJADINOVIĆ - Otadžbino mirno spavaj
14) KAZANOVA BEND - U istom stroju
15) DRAGAN JOVIĆ - Nek leti pesma
16) MIODRAG JOVANOVIĆ - Ovo je naša otadžbina
17) DUŠKO NEDIĆ - Rasti srećno
18) OLIVER NJEGO - Naša je vojska narodna
19) OLIVER SABO - Gardijska brigada
20) NENAD NENIĆ - Raketaši