Cena: |
Želi ovaj predmet: | 1 |
Stanje: | Nekorišćen |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Pošta CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Pouzećem Lično |
Grad: |
Beograd-Vračar, Beograd-Vračar |
ISBN: ostalo
Godina izdanja: ostalo
Jezik: Srpski
Autor: Strani
Svjetski poznatoga talijanskog pisca, filozofa i povjesničara religija Elémiea Zollu prvi put hrvatskoj javnosti predstavljamo kroz njegovo osebujno djelo Silazak u Had i uskrsnuće. Premda je Zolla napisao niz vrlo značajnih djela u domeni intelektualne i kulturne povijesti, kao i u nas slabo poznate povijesti ezoterije i misticizma, mi smo za upoznavanje s ovim vrlo utjecajnim, a u nas gotovo nepoznatim piscem, odabrali Silazak u Had i uskrsnuće jer ono predstavlja svojevrstan sukus njegovih filozofskih i religijskih preokupacija. Prvenstveno, ovo se djelo bavi našim zajedničnim, duhovnim, arhetipskim korijenima prisutnima i u istočnim i u zapadnim kulturnim krugovima. U pet tematskih ogleda Zolla znalački opisuje sve važnije metafizičke sastavnice ljudskog iskustva, od kojih je najbitnija katabaza i anastaza, misterij odlaska u zagrobni svijet (silazak u Had) i uzdizanja u vječni život (uskrsnuće) i to na primjerima različitih povijesno-civilizacijskih tradicija.Petar Bujas
Svjetski poznatoga talijanskog pisca, filozofa i povjesničara religija Elémiea Zollu prvi put hrvatskoj javnosti predstavljamo kroz njegovo osebujno djelo Silazak u Had i uskrsnuće. Premda je Zolla napisao niz vrlo značajnih djela u domeni intelektualne i kulturne povijesti, kao i u nas slabo poznate povijesti ezoterije i misticizma, mi smo za upoznavanje s ovim vrlo utjecajnim, a u nas gotovo nepoznatim piscem, odabrali Silazak u Had i uskrsnuće jer ono predstavlja svojevrstan sukus njegovih filozofskih i religijskih preokupacija. Prvenstveno, ovo se djelo bavi našim zajedničnim, duhovnim, arhetipskim korijenima prisutnima i u istočnim i u zapadnim kulturnim krugovima.
U pet tematskih ogleda Zolla znalački opisuje sve važnije metafizičke sastavnice ljudskog iskustva, od kojih je najbitnija katabaza i anastaza, misterij odlaska u zagrobni svijet (silazak u Had) i uzdizanja u vječni život (uskrsnuće) i to na primjerima različitih povijesno-civilizacijskih tradicija.
Petar Bujas
170 str.