| Cena: |
| Stanje: | Polovan bez oštećenja |
| Garancija: | Ne |
| Isporuka: | Pošta CC paket (Pošta) Post Express Lično preuzimanje |
| Plaćanje: | Tekući račun (pre slanja) Lično |
| Grad: |
Beograd-Rakovica, Beograd-Rakovica |
ISBN: Ostalo
Godina izdanja: 1990
Autor: Domaći
Oblast: istorija
Jezik: Srpski
Olga Luković Pjanović Srbi… narod najstariji 1-2
dva toma – sva četirii dela.
Dr. Olga Luković Pjanović
Godina izdanja: 1990
Povez: Tvrdi povez
Format: 24 x 16,5 cm
Broj stranica: 356+335.
Stanje: Sadržaji na slikama, ilustrovano, veoma dobro očuvano
lga Lukovic-Pjanović je četrdeset godina sakupljala materijal za ovo delo! Izvori kojima se služila su vrlo retki i na mnoge od podataka naići će i vrsni poznavaoci ove materije po prvi put.
Ovo delo je izazvalo kontraverzne stavove već svojom prvom pojavom 1994. godine.
Pisana jednostavnim, razumljivim jezikom knjiga obiluje retko viđenim kartama, a u njoj su obrađeni svi važniji događaji srpske istorije.
Jedna divna, poučna i studiozna knjiga, u kojoj se kaže: `Pohlepa i gramzivost nikada nisu bili svojstvo Srbina a u tome i jeste tajna psihologija srpskog čoveka. Tajna njegove mudrosti katkada izbija snagom vulkana. Čudesni temperament Srbina izrastao je iz hiljada godina mira po slobodnim prostorima bez granica, te je stoga u Srpskoj duši sve bezgranično: i bol, i radost, i vernost, i vera,i čovekoljublje.`
Tags:
Istorija
Alternativna istorija
23.10.2025.